Milion złotych na sport

Do 17 lutego br. kluby i stowarzyszenia sportowe z miasta Chełm mogą składać wnioski o przyznanie samorządowej dotacji w zakresie upowszechniania kultury fizycznej. W tegorocznym budżecie na sport zaplanowano 1 mln zł.

W środę 27 stycznia br. prezydent Chełma Jakub Banaszek ogłosił konkurs dla klubów i stowarzyszeń sportowych na zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej. Do podziału jest 1 mln zł. Kluby na składanie wniosków mają czas do 17 lutego br. Przed rokiem miasto na kulturę fizyczną i sport przeznaczyło ponad 1 140 000 zł, ogłaszając trzy konkursy. W pierwszym między kluby podzielono kwotę 500 000 zł, w drugim – 508 000 zł, a w trzecim – niespełna 140 000 zł.

Kluby muszą pamiętać, że dofinansowanie z miasta do konkretnych działań nie może przekroczyć 90 procent kosztów, jakie są przewidziane do realizacji danego zadania. Dofinansowanie z budżetu miasta kluby mogą przeznaczyć m.in. na udział w zawodach, organizację imprez sportowych, transport na turnieje, mecze, pokrycie kosztów obsługi sędziowskiej, wynajem obiektów, wynagrodzenia dla trenerów i instruktorów, zakup sprzętu sportowego, odżywek, wyżywienia i zakwaterowania dla zawodników wyjeżdżających na zawody, a także obozy szkoleniowe. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here