Miliony na Muzyczną

Szkoła Muzyczna dostała 3,3 mln zł ministerialnej dotacji na dokończenie remontu nowej siedziby przy ul. Hrubieszowskiej. Przeprowadzkę zaplanowano za rok.
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Chełmie od lat mieści się w starych kamienicach przy Lubelskiej 3 i Pocztowej 39. Na szczęście remont nowej siedziby przy ul. Hrubieszowskiej 102 wchodzi w finałową fazę. Dotąd, za 5 mln zł z ministerialnej dotacji, odnowiono elewację budynku i wyremontowano jego wnętrze, dostosowując je do potrzeb Szkoły Muzycznej. Wyburzono ściany działowe, urządzono sale lekcyjne, wymieniono dach, posadzki, okna i drzwi zewnętrzne. Wizytówką placówki będzie piękna sala koncertowa. W najbliższym czasie ruszy kolejny, ostatni etap prac. To dzięki 3,3 mln zł dotacji, które niedawno przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za te pieniądze wymienione będą okna i drzwi wewnątrz budynku (to kosztowne, bo w grę wchodzą tylko drzwi z izolacją akustyczną), a także dokończona i wyposażona sala koncertowa. Przed szkołą będzie nowy parking. Andrzej Wojtaszuk, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Chełmie, cieszy się, że jego uczniowie w końcu będą mieli wspaniałe warunki do nauki.

– W pozyskaniu dotacji, niezbędnej do dokończenia remontu, pomogła poseł Beata Mazurek – mówi dyrektor Wojtaszuk. – Jesteśmy wdzięczni za jej wsparcie. Wkrótce ogłosimy przetarg na kolejny etap prac. Planujemy, że remont potrwa od czerwca do listopada br., a przeprowadzka nastąpi w lutym przyszłego roku.
Przeprowadzka Szkoły Muzycznej do budynku byłej składnicy wojskowej przy ul. Hrubieszowskiej 102 jest możliwa dzięki porozumieniu o zamianie nieruchomości, które chełmski ratusz zawarł z Wojskową Agencją Mieszkaniową. (mo)