Miliony na wodociąg i ścieżkę rowerową

Chełmskie samorządy liczą na Rządowy Fundusz Polski Ład. Mogą dostać nawet 95 proc. dofinansowania na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne czy gospodarowanie odpadami. Sawin chce pieniędzy na wodociągi i ścieżkę rowerową a powiat na drogi.


Polski Ład otwiera kolejne możliwości pozyskania dofinansowania dla samorządów. I wydaje się jak do tej pory najatrakcyjniejszym programem dla miast, gmin i powiatów, bo daje możliwość pozyskania dofinansowania aż 95 proc. wartości inwestycji.

Termin składania wniosków mija 15 sierpnia a każdy samorząd może złożyć trzy wnioski: jeden do kwoty 5 mln zł, drugi do kwoty 30 mln zł a trzeci nie ma ograniczenia kwoty. Gmina Sawin planuje złożyć dwa wnioski. „Mniejszy” na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drogi włodawskiej – od Jagodnego do Malinówki. A większy – na budowę wodociągów w gminie. Powiat chełmski szykuje się do drogowej ofensywy.

– Z Polskiego Ładu chcemy wykonać remonty na drogach w Leśniowicach, Żmudzi i Białopolu – mówi Jerzy Kwiatkowski, wicestarosta chełmski. – Ale wiemy, że w tym roku mają być dwa nabory do tego programu i jeden z Funduszu Dróg Samorządowych a w przyszłym roku trzy nabory do PŁ i jeden do FDS, więc planujemy wiele dróg. (bf)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here