Miłosierdzie w Dwa Ognie

Fundacja Dwa Ognie oraz parafia pw. św. Józefa w Lublinie organizują zbiórkę książek i zabawek. Dochód z niej zostanie przeznaczony dla najbardziej potrzebujących parafian.


Parafia planuje utworzenie specjalnego funduszu, z którego środki wspierać będą tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Kiermasz zaplanowano na niedzielę 14 października br., od 10 do 20.30.

Przez cały tydzień można przynosić stare, ale będące w dobrym stanie zabawki i książki lub nowo zakupione maskotki, samochodziki itp. – Pomysł ma na celu pogodzenie potrzeb kilku grup społecznych: rodziców, którzy czasem nie mają co zrobić z zabawkami, z których „wyrosły” ich dzieci, rodziców, którzy często nie mają pieniędzy na nowe zabawki i osób najbardziej potrzebujących pomocy, w tym w szczególności osób starszych czyli seniorów – mówi Emilia Lipińska z fundacji Dwa Ognie, inicjatorka akcji.

Wszystkie środki zostaną przeznaczone na fundusz wsparcia. Fundacja i parafia deklarują pokrycie kosztów organizacji kiermaszu.
(EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here