Milusińscy z przyrodą na ty

Dzieci z sześciu lubelskich przedszkoli: nr 14, 28, 42, 44, 59 i 79 wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Recytatorskim „Z przyrodą na ty”, zorganizowanym w ubiegłym tygodniu w Klubie Osiedlowym „Przyjaźni”.


Na scenie swoje umiejętności zaprezentowało w sumie 23 milusińskich, którzy w niezwykle profesjonalny i uroczy sposób recytowali różnorodne utwory o tematyce jesiennej autorstwa Lucyny Krzemienieckiej, Wandy Grodzieńskiej, Hanny Zdzitowieckiej, Ludwika Jerzego Kerna, Apolinarego Nosalskiego, Doroty Gellner, Marii Gerson-Dąbrowskiej, Heleny Bechlerowej i Agaty Dziechciarczyk. Jak przystało na porę roku, nie mogło zabraknąć wierszy o Pani Jesieni, jeżu, wiewióreczce i liściach.
Atrakcją Przeglądu był występ przedszkolnej grupy tanecznej „Latino Dance” z Przedszkola nr 42. Ubrane w czarne bluzki, czarne getry oraz kolorowe spódniczki dziewczynki, przy aplauzie publiczności zaprezentowały układ taneczny do piosenki Alvaro Solera „Sofia”.
– Celem przeglądu było rozbudzanie zainteresowań utworami o tematyce przyrodniczej, stworzenie okazji do rozwijania kompetencji językowych dzieci oraz zaprezentowania ich aktorskich zdolności. Po raz kolejny organizowany przez nasze przedszkole przegląd był też okazją do integracji dzieci z różnych placówek przedszkolnych oraz wymiany doświadczeń między nauczycielami. Cieszymy się z takiej współpracy – podsumowuje nauczycielka Anna Wnuk-Przegalińska z Przedszkola nr 42 w Lublinie, która wspólnie z koleżankami z pracy: Moniką Charmas i Agnieszką Włodarczyk zorganizowały Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski. BS