Minister Błaszczak nakazał…

Sam Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, zaangażował się w przebudowę mostu na rzece Wieprz w Stężycy Nadwieprzańskiej.

W ubiegłym tygodniu Wojciech Kowalczyk, pełniący obowiązki wójta gminy Krasnystaw, poinformował nas o tym, że Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, przychylił się do jego wniosku w sprawie przebudowy mostu na rzece Wieprz w Stężycy Nadwieprzańskiej.

– Minister Błaszczak skierował wojsko do przeprowadzenia tego remontu – mówi Kowalczyk. – Do prac wyznaczona została jednostka inżynieryjna Wojska Polskiego z Dęblina. We wtorek 26 czerwca, wojskowi inżynierowie byli u nas na rozpoznaniu, obejrzeli most oraz zapoznali się z dokumentację projektową. Obecnie trwają prace nad dostosowaniem projektu do możliwości techniki wojskowej budowy mostów.

Prace rozbiórkowe na moście rozpoczną się na przełomie sierpnia i września, a cała inwestycja będzie realizowana ok. 10 tygodni. – Wykorzystanie wojska do remontu mostu na Wieprzu, pozwala na przeprowadzenie remontu w roku bieżącym i zaoszczędzenie kilkuset tysięcy złotych – podkreśla wójt gminy Krasnystaw. (kg)