Minister i kurator nagrodzili nauczycieli

Podczas wojwódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, jakie odbyły się w Chełmie, sporo nagród i wyróżnień trafiło do nauczycieli z powiatu krasnostawskiego. Dziś prezentujemy ich pełną listę.

W Chełmie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wyjątkowej uroczystości, którą zaszczycili m.in. posłowie Teresa Hałas, Krzysztof Grabczuk i Anna Dąbrowska-Banaszek, a także wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk oraz Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, doceniono pracę i wysiłek nauczycieli, nagradzając ich odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Sporo z nich trafiło też do pedagogów z powiatu krasnostawskiego.

Podajemy ich pełną listę. Złote Medale za Długoletnią Służbę odebrali: Elżbieta Berbeć z SP w Małochwieju Dużym, Jolanta Dworucha z SP nr 4 w Krasnymstawie, Artur Grzesiak z SP w Jaślikowie, Robert Hys z ZS nr 3 w Krasnymstawie, Elżbieta Kaluźniak z SP w Krupem, Jolanta Giereś-Lewandowska z SP nr 1 w Krasnymstawie, Irena Mazur z SP w Krupem, Grażyna Mąka z SP nr 4 w Krasnymstawie, Urszula Miszczak-Podgórna z SP w Siennicy Nadolnej, Małgorzata Policha z SP w Siennicy Nadolnej. Srebne Medale otrzymali: Marzena Altmajer-Chwała z SP nr 4 w Krasnymstawie, Monika Chwaszcz z SP nr 4 Krasnymstawie, Aneta Karczmarek z II LO w Krasnymstawie, Ewa Lubińska z II LO w Krasnymstawie, a Medale Brązowe: Małgorzta Lisowska z SP w Jaślikowie, Elżbieta Sadowska z SP nr 1 w Krasnymstawie i Małgorzata Wit z ZS nr 3 w Krasnymstawie.

Medale Komisji Edukacji Narodowej trafiły do: Agnieszki Bożko z SP nr 4 w Krasnymstawie, Edyty Fideckiej z I LO w Krasnymstawie, Marty Fyk z SP w Jaślikowie, Piotra Galińskiego z SP nr 4 w Krasnymstawie, Anny Kosmowskiej z I LO w Krasnymstawie. Medale Komisji Edukacji Narodowej przyznano też na wniosek ZNP. Te odebrali: Ewa Liszka z Przedszkola nr 4 w Krasnymstawie, Irena Mazur z SP w Krupem oraz Maria Tomaszewska z I LO w Krasnymstawie. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Anna Klus z MDK w Krasnymstawie, a Nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty: Alicja Kasprzak-Żeżuła z SP nr 4 w Krasnymstawie, Maria Pliszczyńska z I LO w Krasnymstawie i Sylwia Wójcik-Wilkołazka z I LO w Krasnymstawie. (kg, fot. Anita Marcinkiewicz-Wanarska)