Ministerstwo Rozrywki dało im wycisk

142 zawodników wzięło udział w I Lubelskim Biegu Nieustraszonych, który odbył się 24 września nad Zalewem Zemborzyckim.

5-kilometrowa trasa stanowiła prawdziwy tor przeszkód – ustawiono ich aż 30. Zawodnicy czołgali się, wspinali, pokonywali przeszkody wodne, podnosili ciężary, itp. Pierwszy na mecie pojawił się Paweł Szalast. Pokonanie całej trasy zajęło mu ok. 27 minut. Srebro zdobył Rafał Mantycki, reprezentujący klub Husaria Race Team. Trasę pokonał w 30 minut. Tylko o 10 sekund słabszy czas miał zdobywca trzeciego miejsca – Tomasz Lipiński.
Wydarzenie adresowane było do profesjonalistów, ale organizatorzy z przyjemnością powitali na starcie również amatorów i wszystkich, którzy propagują zdrowy, sportowy styl życia. Minimalny wiek uczestników wynosił 16 lat. Nie było górnej granicy wiekowej.
Poza biegiem przewidziano atrakcje dla rodzin i kibiców. Najmłodsi zostali zaproszeni do specjalnie przygotowanej dla nich strefy. Pasjonaci sportu znaleźli wiele ciekawych gadżetów i sprzętu na stoiskach. Oprócz tego w programie znalazła się również strefa aktywności i wystawa pojazdów terenowych. Rolę konferansjera pełnił Marcin Maszka – szef firmy „Ministerstwo Rozrywki”, która organizowała bieg. Joanna Niećko