Miś pod Szpitalną Choinkę

W najbliższą niedzielę (16 stycznia) w hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Chodźki w Lublinie rozegrany zostanie turniej charytatywny piłki nożnej „UM-Lub Allstars”. Impreza organizowana przez lubelski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział odbywać się będzie w ramach akcji „Miś pod Szpitalną Choinkę”.


– „Miś pod Szpitalną Choinkę” to projekt realizowany przez nasze Stowarzyszenie już od 2002 roku. Akcja skierowana jest do dzieci, które ze względu na swój stan zdrowia, w okresie świąt Bożego Narodzenia, muszą pozostać w szpitalnych łóżkach – mówi Natalia Kluz, wiceprezydent ds. marketingu IFMSA-Poland Oddział Lublin i dodaje, że każdego roku lubelska organizacja przeprowadza szereg wydarzeń, których celem jest zbiórka  funduszy na zakup profesjonalnej aparatury medycznej dla najbardziej potrzebującego oddziału Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

W tym roku środki trafią do Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. – W ramach akcji zbieramy również misie oraz zabawki dla najmłodszych pacjentów szpitala przy ul. Chodźki, aby w ten sposób dzieci mogły choć na chwilę zapomnieć o chorobie, bólu, nieprzyjemnych badaniach i rozłące z rodzicami. Dwa lata temu dzięki organizacji licznych wydarzeń w ramach „Misia pod Szpitalną Choinkę” udało nam się zebrać około 10 000 zł, które przeznaczyliśmy na zakup nowoczesnego systemu monitorowania glikemii Guardian Connect dla Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej – dodaje Natalia Kluz.

Oby i tym razem udało się zebrać jak najwięcej. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here