Mamy mistrza Azji w koluchstylu

Rafał Boryc z lubelskiego Sokoła wygrał I Otwarte Mistrzostwa Azji w Koluchstyl, rozgrywane w Dżakarcie w ramach VI Światowych Igrzysk Sportów TAFISA.
Lublinianin okazał się najlepszy w kategorii do 74 kg!
– Otwarte Mistrzostwa Azji były dla mnie i pozostałych reprezentantów kolejnym sprawdzianem przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata, które odbędą się we Wrocławiu w ramach World Combat Games. Podczas Igrzysk TAFISA mogliśmy spotkać ludzi nie tylko reprezentujących inne dyscypliny sportowe, ale również tradycje i zwyczaje. Pobyt w Indonezji był doświadczeniem nie do opisania. Ludzie są tam bardzo wdzięczni i serdeczni.

Przyjęli nas bardzo miło i mam nadzieję, że jeszcze tam wrócimy – mówi Rafał Boryc. Oprócz udziału w mistrzostwach reprezentanci Polski uczestniczyli w pokazach sportowych, podczas których przedstawili koluchstyl szerszej publiczności. W trakcie pobytu w Dżakarcie zawodnicy oraz trener reprezentacji Polski wraz z działaczami Światowego i Azjatyckiego Związku Koluchstyl uczestniczyli również w spotkaniu z konsulem Maciejem Duszyńskim.