Mistrzowie pływania z wizytą w „5”

W piątek utytułowani pływacy lubelskich klubów oraz ich trenerzy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Lublinie. Zawodnicy i zawodniczki opowiadali o swoich sukcesach, systematycznej pracy podczas treningów i radości ze zdobywanych medali.


W piątek utytułowani pływacy lubelskich klubów oraz ich trenerzy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Zawodnicy i zawodniczki opowiadali o swoich sukcesach, systematycznej pracy podczas treningów i radości ze zdobywanych medali.

Dzieci miały okazję poznać między innymi 15-letnią Julię Dragan z Lubelskiego Klubu Sportowego Głuchych Spartan, na co dzień trenującą pod okiem trenera Sławomira Pliszki, pięciokrotną medalistkę (1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe) Mistrzostw Świata w pływaniu osób niesłyszących (Sao Paulo – Brazylia 25-31 sierpnia).

Gośćmi w SP nr 5 byli także reprezentanci AZS UMCS, którzy wywalczyli przepustki na Igrzyska Olimpijskie i wystąpią za rok w Tokio w pływackich sztafetach.

W dwóch sztafetach kluczową rolę odegrał Jan Hołub, a w jednej Jan Świtkowski. Trenerem obydwu zawodników jest Andrzej Świtkowski. Kwalifikację olimpijską do Tokio w sztafecie 4×100 zmiennym uzyskał również Konrad Czerniak, podopieczny Piotra Kasperka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here