Mistrzowie świata w Lublinie!

Potwierdziły się nasze informacje, które podaliśmy w poprzednim wydaniu „Nowego Tygodnia”. 2 września do Lublina zawita żużlowa reprezentacja Polski! Świeżo upieczeni drużynowi mistrzowie świata (tytuł zdobyli przed tygodniem w Manchesterze) zmierzą się z ekipą Danii, którą poprowadzi legendarny Hans Nielsen, przed laty zawodnik lubelskiego Motoru.
O tym, że biało-czerwoni zmierzą się z Duńczykami, organizatorzy meczu oficjalnie poinformowali podczas wtorkowej konferencji prasowej, która z udziałem prezydenta Krzysztofa Żuka odbyła się w lubelskim ratuszu.
Prezydent Żuk nie ukrywał radości z faktu, ze najlepsi żużlowcy na świecie przyjadą do Lublina – To wielki zaszczyt dla nas, że możemy być gospodarzami dla mistrzów świata – podkreślił podczas spotkania.
– Bardzo cieszymy się, że możemy być tutaj w Lublinie z reprezentacją Polski. Po wielkim sukcesie, jakim był złoty medal Drużynowego Pucharu Świata, to właśnie tutaj podopieczni Marka Cieślaka zmierzą się z zawsze silną ekipą Danii – dodał Karol Lejman, organizator wrześniowego meczu.

W trakcie konferencji połączono się z trenerem Markiem Cieślakiem, który nie dotarł na spotkanie w Lublinie, zatrzymały go rodzinne sprawy.
– My już nie musimy nikomu nic udowadniać. Pojedziemy w możliwie najsilniejszym składzie. Spotkania z Duńczykami były zawsze bardzo ciekawe, więc liczę na to, że stadion podczas meczu będzie wypełniony po brzegi.
Spotkanie w ratuszu poświęcone było także drugiej wielkiej imprezie sportowej, która wkrótce odbędzie się na torze przy Al. Zygmuntowskich, Pucharowi Nice Polskiej Ligi Żużlowej z udziałem najlepszych zawodników zaplecza żużlowej ekstraligi, zaplanowanej na 14 sierpnia.
– Razem z panem prezydentem i Urzędem Miasta staramy się, aby żużel na najwyższym poziomie wrócił do Lublina. To będzie na pewno wielkie święto speedwaya i mam nadzieję, że kibice licznie stawią się na zawodach 14 sierpnia, ale także podczas meczu polskiej kadry narodowej – powiedział Adam Krużyński, dyrektor Nice Polska sp. z.o.o.
Chwilę potem przystąpiono do losowania numerów startowych Pucharu Nice Polskiej Ligi Żużlowej:
Na sam koniec zaprezentowano film, w którym złoty medalista niedawno zakończonego Drużynowego Pucharu Świata, Bartosz Zmarzlik osobiście zaprosił na mecz Polska – Dania, który rozpocznie się 2 września o godzinie 20.00 . MAG

Bilety na mecz Polska – Dania kształtują się w następujących cenach: normalny: 40 zł * ulgowy: 25 zł
Wejściówki na Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej kosztują: normalny: 25 zł * ulgowy: 15 zł
Organizatorzy przygotowali również specjalne ceny dla kibiców, którzy zakupią wejściówki zarówno na zawody o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej, jak i mecz Polska – Dania: normalny: 50 zł * ulgowy: 30 zł
Bilet ulgowy przysługuje: kobietom, dzieciom i młodzieży uczącej się do 26. roku życia, emerytom oraz rencistom.