Mistrzowie z różnych zakątków świata na ringu w Lublinie!

Pod koniec października w Lublinie odbyła się Gala Boksu Olimpijskiego Suzuki Boxing Night III. Na ringu ustawionym w sali operowej Centrum Spotkania Kultur zawodniczki i zawodnicy z Polski oraz Chorwacji stoczyli 11 emocjonujących pojedynków, w tym osiem w ramach meczu towarzyskiego, wygranego przez biało-czerwonych” z ekipą z Bałkanów 12:2!

– Czwarta edycja „Suzuki Boxing Night – Starcie Mistrzów” będzie wielkim wydarzeniem w polskim boksie olimpijskim i niesamowitą gratką dla kibiców – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego przed wspaniale zapowiadającymi się zawodami, które już w najbliższą sobotę, 23 stycznia odbędą się w Lublinie. Niestety, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 sympatycy pięściarstwa zmagania, w których wystąpi między innymi dwóch aktualnych złotych medalistów mistrzostw świata seniorów (!) będą mogli obejrzeć tylko na szklanym ekranie. Transmisja gali od godz. 19 w TVP Sport.

Suzuki Boxing Night IV – STARCIE MISTRZÓW to już czwarta odsłona gali boksu olimpijskiego pod szyldem japońskiej marki. Po raz kolejny Suzuki wraz z Polskim Związkiem Bokserskim przygotowali bokserską ucztę na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym. Na ringu pojawią mistrzowie z wielu krajów, a wydarzenie uświetni swoją obecnością Umar Kremlev – prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu (AIBA).

– Jak przystało na Starcie Mistrzów zaplanowaliśmy aż 15 pojedynków. Polacy będą walczyli z zagranicznymi rywalami, ale też chcemy pokazać telewidzom starcia między obcokrajowcami. To będzie wspaniała promocja naszego pięściarstwa olimpijskiego i jednocześnie wydarzenie na skalę światową. Cieszę się, że weźmie w niej udział liczna grupa podopiecznych selekcjonera naszej reprezentacji Walerego Korniłowa – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Pięściarze, którzy walczyć będą w sobotę na ringu ustawionym na scenie sali operowej Centrum Spotkania Kultur do Lublina przyjadą wprost z Cetniewa, gdzie od kilkunastu dni przygotowywali się do kwalifikacji olimpijskich i igrzysk w Tokio.

– W bardzo trudnym okresie udało się nam, jako Polskiemu Związkowi Bokserskiemu, zorganizować międzynarodowe zgrupowanie w świetnej obsadzie. W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma we Władysławowie polscy bokserzy trenują m.in. z pierwszą reprezentacją Rosjan, w składzie której są gwiazdy ringu, Mistrzowie Świata Gleb Bakszi (75 kg) i Muslim Gadżimagomiedow (91 kg) –  dodaje prezes Nowaczek.

Obu wspomnianych przez sternika PZB złotych medalistów MŚ zobaczymy w sobotę w ringu! W wadze do 75 kg Bakshi zmierzy się z Vitautasem Balsisem, mistrzem Litwy, a w kategorii do 91  kg Gadżimagomiedow zaboksuje z Husseinem Iashaishem z Jordanii, brązowym medalistą Mistrzostw Azji. W ringu walczyć będzie aż sześciu mistrzów Polski: Jarosław Iwanow (57 kg), Damian Durkacz (63 kg), Dominik Kida (69 kg), Oskar Safaryan (+ 91 kg) oraz Daniel Adamiec (81 kg), który podczas ostatniego krajowego czempionatu rozgrywanego w drugiej połowie listopada w Wałczu w finale wygrał z lublinianinem Wiktorem Szadkowskim ze Starej Szkoły Boksu. BAS

Suzuki Boxing Night po raz drugi zawita do Lublina, ale nie ostatni!

Sobotnia gala Suzuki Boxing Night IV będzie już koleją z cyklu, która odbędzie się w Lublinie. Pod koniec października 2020 roku na ringu ustawionym w sali operowej Centrum Spotkania Kultur walczyli zawodniczki i zawodnicy z Polski oraz Chorwacji.
Dzięki wsparciu marszałka Jarosława Stawiarskiego, wielkiego miłośnika boksu i Województwa Lubelskiego zorganizowane zostaną jeszcze dwie gale!

W lutym (roboczy termin to 11-13.02) odbędą się zawody w ramach „Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego”, a wystąpią w niej głównie kobiety. Z kolei w marcu zaplanowano Suzuki Boxing Night V  i mecz międzypaństwowym, w którym biało-czerwoni zmierzą się najprawdopodobniej z Francuzami. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here