Mistrzyni olimpijska szukała pływackich talentów

Zawody w Lublinie były pierwszymi w tym roku z cyklu Otylia Swim Cup

Reprezentanci ponad sześćdziesięciu klubów pływackich rywalizowali w miniony weekend w dwudniowych zawodach z cyklu Otylia Swim Cup w Lublinie. – Najważniejsza jest energia, która płynie od dzieci, bo widać, że potrzebowały bardzo startów – mówi Otylia Jędrzejczak.
Pływackie zawody organizowane na Aqua Lublin przez fundację mistrzyni olimpijskiej z Aten ściągnęły do Koziego Grodu młodych zawodników nie tylko z Lubelszczyzny, ale z całej Polski.


– Przede wszystkim jestem szczęśliwa, że możemy rozpocząć nasze projekty w tym roku, bo Otylia Swim Cup to nasze pierwsze spotkanie w tym roku. W poprzednim, bardzo trudnym roku, poradziliśmy sobie bardzo dobrze, ale bardzo brakowało nam radości i uśmiechów dzieci. Dziś widzimy przede wszystkim ten uśmiech w oczach, bo przecież stosujemy wszystkie obostrzenia sanitarne, ale i tak widać wielką radość – dodała Otylia Jędrzejczak.

W zawodach udział brali młodzi pływacy w wieku od 8 do 15 lat. Wszyscy otrzymali bogate pakiety startowe, ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. gry i zabawki Alexander, czy Nestle Pure Life.

Do zawodów Otylia Swim Cup, które zakończy się w niedzielę wrócimy w kolejnym wydaniu. Impreza współfinansowana była przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zawody w Lublinie były pierwszymi w tym roku z cyklu Otylia Swim Cup, ale na pewno nie ostatnimi. Młodzi pływacy będą mieli okazję wystartować jeszcze w Toruniu i prawdopodobnie w Szczecinie. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here