Mistrzynie już po urlopach

Od tzw. yo-yo testu szczypiornistki MKS Perła Lublin rozpoczęły okres przygotowawczy przed nowym sezonem.


Wtorkowe zajęcia w hali Globus były dla mistrzyń Polski pierwszymi wspólnymi od marca, kiedy to pandemia koronawirusa przerwała rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet. W treningu uczestniczyły wszystkie zawodniczki będące w kadrze MKS na kolejny sezon – w tym także nowe nabytki klubu: bramkarki Marina Razum i Paulina Wdowiak, rozgrywające Djurdjina Malović i Jaqueline Anastacio oraz kołowa Andrijana Tatar.

– Minęło tyle czasu, że zdążyłyśmy nawet za sobą zatęsknić – przyznała z uśmiechem po zajęciach Weronika Gawlik, kapitan drużyny, dodając że już nie mogła doczekać się pierwszego treningu.

Okres przygotowawczy rozpoczął tzw. yo-yo test. – To test biegowy na odcinkach 20-metrowych z dodatkowym zapasem pięciu metrów na odpoczynek. Zawodniczki na komendę głosową musiały dobiec do wyznaczonego punktu i wrócić do punktu 20 metrów. Test jest tym trudniejszy, że przechodzi się na kolejne poziomy, na których trzeba zwiększać prędkość biegu. Wyniki pozwalają nam ocenić, na jakim poziomie biegowym i wydolnościowym jest dana zawodniczka – opisuje Mateusz Nowicki, trener przygotowania fizycznego.

MKS przygotowując się do sezonu rozgrywać będzie mecze kontrolne, a także wyjedzie na zgrupowanie do Szczyrku. W sierpniu lublinianki wezmą udział w kilku turniejach towarzyskich. Pierwszy z nich odbędzie się w Lublinie (7-9.08). Rywalami MKS będą uczestnik DELO EHF Champions League, RK Krim Mercator, KPR Gminy Kobierzyce oraz Młyny Stoisław Koszalin. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here