Mistrzynie już po wakacjach

Szczypiornistki MKS Lublin po wakacyjnej przerwie wróciły do zajęć. Na pierwszym treningu przed nowym sezonem nie zabrakło nowych twarzy.


W poniedziałkowych zajęciach, odbywających się w hali Globus, uczestniczyły cztery nowe zawodniczki: Valentina Blażević, Aleksandra Olek, Karolina Kochaniak oraz Joanna Gadzina. W treningu wzięła udział również Natalia Nosek, która przebywa na testach.

W pierwszej fazie nasze piłkarki rozegrały mecz w piłkę nożną, a zdobywczynią pierwszej bramki w nowym sezonie, strzałem z połowy boiska, była Marta Gęga.

Zajęcia poprzedzone były spotkaniem organizacyjnym, na którym sztab szkoleniowy przedstawił plany na rozpoczynający się okres przygotowawczy.

Zawodniczki do końca sierpnia będą trenowały na lubelskich obiektach hali Globus, stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego oraz Aqua Lublin.

W okresie przygotowawczym mistrzynie wezmą udział w trzech turniejach. Od 8 do 10 sierpnia wystąpią w Kielcach. 13 sierpnia MKS udadzą się do Czech, by wziąć udział w międzynarodowym turnieju w Hodoninie. Rywalkami lublinianek będą min HK Hodonin, Korona Handball Kielce oraz Mga Fivers Wien.

Ostatnim sprawdzianem formy będzie turniej w Koszalinie, który odbędzie się od 22 do 25 sierpnia.

Rozgrywki ligowe rozpoczną się 7 września. MAG

Trener Robert Lis będzie chciał przygotować lubelski zespół jak najlepiej. Oprócz ligowych rozgrywek naszą drużynę czekać będzie udział w fazie grupowej elitarnej Ligi Mistrzów