Mistrzynie kompletują kadrę na sezon 2020/21

Dominika Więckowska do zespołu MKS Perła dołączyła w grudniu. Rozegrała 10 spotkań ligowych, zdobywając 32 bramki. Do tego dorzuciła 22 trafienia w sześciu meczach Pucharu EHF.

Rozgrywająca Dominika Więckowska, bramkarka Weronika Gawlik oraz obrotowa Joanna Szarawaga, to kolejne zawodniczki, które postanowiły w przedświątecznym tygodniu przedłużyć kontrakty z MKS Perła Lublin. Wcześniej na taki sam krok zdecydowała się Marta Gęga. Ponadto ważne umowy z zespołem mistrzyń Polski mają Joanna Gadzina, Natalia Nosek i Kinga Achruk.

W ubiegłym tygodniu jako pierwsza na kolejne dwa sezony z MKS związała się Dominika Więckowska. Rozgrywająca, która w środę skończyła 22 lata, jak dotąd była wypożyczona z Korony Handball Kielce.

– Jestem szczęśliwa z powodu podpisania kontraktu. Dziękuje, całemu zespołowi oraz kibicom, bo to dzięki nim od początku pobytu w Lublinie czułam się bardzo dobrze i miało to wpływ na kontynuowanie mojej gry w MKS. Już teraz czuję dużą dawkę motywacji do jeszcze cięższej pracy, aby w przyszłym sezonie pomagać drużynie na parkiecie, a na koniec, już wspólnie, świętować kolejne sukcesy – mówi rozgrywająca, która rozegrała w barwach MKS Perła 10 spotkań ligowych, zdobywając 32 bramki. Do tego dorzuciła 22 trafienia w sześciu meczach Pucharu EHF.

Kolejne dwa kontrakty zostały podpisane w Wielki Piątek. Przed południem umowę na kolejne trzy lata parafowała bramkarka Weronika Gawlik, kapitan zespołu.

– Jest mi bardzo miło, że mogłam przedłużyć kontrakt na kolejne lata. Jestem w Lublinie od stycznia 2011 roku i to miasto oraz klub stały się moim domem, w którym bardzo dobrze się czuję. Cieszę się, że mogłam przez te lata dokładać swoją małą cegiełkę do sukcesów tak utytułowanej drużyny i mam nadzieję, że jeszcze niejedną dołożę – mówi Weronika Gawlik, która ma swoim koncie już siedem mistrzowskich tytułów zdobytych w biało-zielonych barwach.

Wieczorem podpisany kontrakt do klubu odesłała z kolei Joanna Szarawaga. 26-letnia obrotowa w zakończonych przedwcześnie rozgrywkach Superligi PGNiG Kobiet była najskuteczniejszą zawodniczką zespołu mistrzyń Polski, zdobywając w 20 spotkaniach 68 goli. Bezsprzecznie była jedną z wiodących postaci w drużynie. Doceniła to też kapituła nagrody „Gladiatorów 2020”, nominując ją do tytułu „Zawodniczki sezonu” i „Obrotowej sezonu”.

– To będzie mój szósty sezon w tym klubie i mam nadzieję, że nie ostatni. Bardzo się cieszę, że zostaję w Lublinie i będę miała okazję walczyć o kolejny złoty medal z tą drużyną. Do zobaczenia we wrześniu w hali Globus, a tymczasem dla was wszystkich, kibiców, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych – powiedziała Joanna Szarawaga tuż po podpisaniu dwuletniego kontraktu.

Przypominamy, że przed tygodniem decyzję o zakończeniu kariery podjęła Małgorzata Stasiak. W zespole MKS Perła w sezonie 2020/21 nie będą grały także Ewa Urtnowska, z którą klub nie przedłuży umowy, Mia Moldrup oraz Aneta Łabuda (związała się z francuskim E.S Besancon Feminin). Pozostałe zawodniczki, którym kończą się w 2020 roku kontrakty, otrzymały propozycje nowych umów. BAS