Mistrzynie po raz trzeci w obecnym sezonie gorsze od Zagłębia

Szczypiornistki MKS Perła znowu nie potrafiły powstrzymać w zespole Zagłębia Kingi Grzyb. 39-letnia lewoskrzydłowa „Miedziowych” w sobotnim meczu zdobyła aż 9 bramek

Szczypiornistki MKS Perła Lublin po raz trzeci w obecnym sezonie walczyły o ligowe punkty z Zagłębiem Lubin i po raz trzeci przegrały, tym razem 25:28. Na siedem kolejek przed końcem rozgrywek „Miedziowe” mają już 14 punktów przewagi nad drugim w tabeli KPR Gminy Kobierzyce i 16 pkt. nad broniącą mistrzowskiego tytułu ekipą z Lublina.

Sobotnie spotkanie było najbardziej wyrównane z potyczek, które w obecnym sezonie toczyły między sobą obie drużyny. „Perełki” ponownie miały spore problemy na początku, ale po 8. minutach zdołały się odblokować i trafiły po raz pierwszy do bramki rywalek.

Wprawdzie w 22. minucie Zagłębie wygrywało już 12:5, ale zespół Moniki Marzec nie zrezygnował z walki. Od początku drugiej części ostro zabrały się do odrabiania strat. Na dziesięć minut przed końcem „Perełki” po golu Marty Gęgi z rzutu karnego objęły nawet prowadzenie, pierwsze w meczu (22:21). Lublinianki wygrywały jeszcze przez chwilę, gdy trafiła Joanna Gadzina (23:22). Niestety, później głównie dzięki byłej zawodniczce MKS Karolinie Kochaniak, gospodynie przechyliły szalę zwycięstwa  na swoją korzyść. MAG