Mistrzynie rozpoczęły kadrową ofensywę

19-letnia Aleksandra Olek to rodowita lublinianka, która zaczynała swoją przygodę ze szczypiorniakiem w MKS, a ostatnie lata spędziła w Szkole Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Płocku

Trzy nowe szczypiornistki zostały w ubiegłym tygodniu zawodniczkami zespołu mistrzyń Polski MKS Perły Lublin. Do drużyny trenera Roberta Lisa dołączyły: chorwacka rozgrywająca Valentina Blażević, skrzydłowa Joanna Gadzina, w ostatnich rozgrywkach reprezentująca barwy Startu Elbląg oraz obrotowa, lublinianka, Aleksandra Olek.


Valentina Blażević ma 25 lat i pochodzi z Sinj nieopodal Splitu. To od lat etatowa reprezentantka Chorwacji i uczestniczka kilku turniejów mistrzowskich. Dysponuje dobrym zwodem, a także przeglądem gry. W trakcie kariery broniła m.in. barw Krimu Lublana, w którym zadebiutowała w Lidze Mistrzyń, ale polscy kibice znają ją głównie z racji dobrych występów w zespole SPR Pogoni Szczecin, niedawnego finalisty Challenge Cup. W szczecińskim klubie spędziła ostatnie dwa sezony, w których rzuciła ponad 200 bramek. Chorwatka podpisała roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

– Valentina to zawodniczka o podobnej charakterystyce do naszej rozgrywającej, Vali Nestsiaruk – mówi Robert Lis, trener MKS Perła. – Uważam, że spośród piłkarek występujących obecnie w polskiej lidze jest jedną z lepszych na swojej pozycji. Cechuje ją styl gry, który powinien pozwolić na szybkie wkomponowanie się w nasz zespół – dodaje.

Joanna Gadzina ma 27 lat. Jej rodzinne miasto to Nowy Sącz, gdzie dała się szybko poznać jako liderka miejscowego zespołu Olimpii-Beskidu. Utalentowaną skrzydłową szybko wypatrzono w kraju – Asia była pierwszym wyborem na lewym skrzydle trenera Andrzeja Niewrzawy w mistrzostwach Europy do lat 19 w Holandii (2011) i młodzieżowym mundialu U20, rok później w Czechach.

Natomiast w 2015 roku pojechała z reprezentacją seniorek na mistrzostwa świata do Danii. Broniła już wtedy barw Pogoni Szczecin, z którą w 2016 wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski. W ostatnim sezonie reprezentowała zaś EKS Start Elbląg, dla którego rzuciła 70 bramek w 30. meczach. Z MKS Perła podpisała roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

– To silna skrzydłowa, która jest szybka, dobrze biega do kontry i liczę, że stworzy fajny duet z Dagmarą Nocuń, który będzie się wzajemnie uzupełniać – tłumaczy szkoleniowiec MKS Perła.

Ostatnia z nowych, Aleksandra Olek, pod koniec października będzie świętować swoje 19. urodziny. To rodowita lublinianka, która zaczynała swoją przygodę ze szczypiorniakiem w naszym klubie, a ostatnie lata spędziła w Szkole Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Płocku. Teraz związała się z MKS Perła roczną umową z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. BS

25-letnia Valentina Blażević ostatnie dwa sezony spędziła w Pogoni Szczecin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here