Mistrzynie wróciły z Lubina na tarczy

Niestety, pierwsza porażka w obecnym sezonie PGNiG Superligi Kobiet zespołu mistrzyń Polski, MKS Perła Lublin, stała się faktem. W wyjazdowym spotkaniu 14. kolejki zdziesiątkowana przez kontuzje lubelska drużyna musiała uznać wyższość Metraco Zagłębia Lubin, przegrywając 20:24 (9:12).

Rozegrane w czwartek spotkanie lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Roberta Lisa. Perełki w 5. minucie po golu Natalii Nosek prowadziły z Zagłębiem różnicą dwóch trafień – 4:2. Od tego momentu rozpoczął się jednak koncert miejscowych, w którym przysłowiowe pierwsze skrzypce zagrała Kinga Grzyb. Lewoskrzydłowa, była reprezentantka kraju, która przed niespełna dwoma tygodniami skończyła 38 lat, zdobyła sześć bramek z rzędu (w tym cztery z rzutów karnych), wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Pod koniec pierwszej połowy ciężar zdobywania bramek dla MKS wzięła na siebie Dominika Więckowska. Trzy bramki zawodniczki, która w grudniu zasiliła lubelską drużynę, przechodząc z Korony Handball Kielce, pozwoliły nieco zniwelować straty. Po 30. minutach było 12:9 dla Zagłębia.

W drugiej połowie lublinianki próbowały skrócić dystans, jednak zbyt krótka ławka rezerwowych nie pozwoliła na doścignięcie gospodyń. W końcówce, po bramkach Nosek i Joanny Szarawagi, udało się zmniejszyć starty, ale to było za mało, aby odnieść kolejną, czternastą wygraną w rozgrywkach i zachować miano niepokonanego zespołu.

– Walczyłyśmy do końca o każdą bramkę – mówiła po meczu Natalia Nosek, niespełna 22-letnia rozgrywająca MKS Perła. – Popełniłyśmy sporo błędów, ale nic więcej nam nie pozostało, jak tylko wyciągnąć wnioski z przegranej i je wyeliminować. Sezon nadal trwa, więc będzie jeszcze szansa zrewanżować się na własnym parkiecie – dodała najskuteczniejsza (5 goli) zawodniczka zespołu mistrzyń Polski w starciu z Metraco Zagłębiem.

W niedzielę MKS Perła rozegrała kolejne spotkanie w fazie grupowej Pucharu EHF. Mistrzynie Polski zmierzyły się w hali na Globusie z węgierskim ERD, z którym przegrały przed tygodniem 24:29. Spotkanie zakończyło się już po zamknięciu tego wydania.

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 24:20 (12:9)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 7, Górna 8, Matjeli 2, Pielesz 3, Milojević 3, Buklarewicz , Hartman, Zawistowska, Noga, Belmas, Mączka 2.
MKS Perła: Gawlik, Bešen – Olek, Szarawaga 3, Więckowska 4, Matuszczyk 1, Królikowska 2, Nocuń 1, Nosek 5, Kochaniak 4, Gadzina.
Kary: Metraco Zagłębie – 8 minut, MKS Perła – 4 minuty. Sędziowali: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota. Widzów: 2400.