Mistrzynie z Ekogwarancja Cup

Zarówno po piątkowym, jak i sobotnim meczu zawodniczki MKS Perła miały powody do radości.

Sezon 2020/2021 jeszcze się nie rozpoczął, a szczypiornistki MKS Perła Lublin mają na swoim koncie już pierwsze trofeum.  Podopieczne trenera Kima Rasmussena wygrały towarzyski turnieju Ekogwarancja Cup, rozgrywany w piątek i sobotę w Kozim Grodzie. W pobitym polu lublinianki pozostawiły zespoły z Koszalina i Kobierzyc.


Dla „perełek” przygotowujących się do rozgrywek Ligi Europejskiej (będą uczestniczyły w 3. rundzie kwalifikacji, w której zwycięstwo jest premiowane udziałem w fazie grupowej) oraz Superligi PGNiG, piątkowo-sobotnie mecze były grami nr 2 i 3 w okresie przygotowawczym.

Przypomnijmy, w pierwszym meczu przed startem nowego sezonu biało-zielone pokonały 4 sierpnia 33:26 piątą drużynę ubiegłego sezonu, Eurobud JKS Jarosław.

Teraz równie udanie poradziły sobie zarówno z Młynami Stoisław Koszalin, jak i KPR Gminy Kobierzyce. Pierwsze spotkanie wygrały 33:19 (19:8), drugie 29:21 (14:9).

Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach MKS Perła w turnieju była Aleksandra Rosiak, która w każdym ze spotkań zdobywała po pięć goli.

Zaledwie bramkę mniej rzuciła Durdina Malović. Reprezentantka Czarnogóry, występując na prawym rozegraniu, była zawodniczka czołowych klubów w Europie m.in. Budućnosti Podgorica oraz FTC-Rail Cargo Hungaria!, szczególnie udany występ zaliczyła w sobotę, wpisując się sześciokrotnie na listę strzelczyń.

– Za nami trzy mecze okresu przygotowawczego. To, co nas cieszy, to ich rezultaty. Sama gra nie jest jeszcze natomiast taka, jakiej oczekujemy. Drużyna musi się zgrać, bo w zespole jest sześć nowych zawodniczek i najzwyczajniej w świecie potrzebujemy czasu, by poczuć się boiskowo i by przejść na automatyzm, nie myśleć w trakcie meczu, co zrobi moja koleżanka, tylko już to wiedzieć. Co do przebiegu dzisiejszego meczu, był on najbardziej zacięty z dotychczasowych. Wynik nie jest dla nas jednak najważniejszy. Ważne jest to, że nie przytrafiły się żadne kontuzje. Podsumowując, jesteśmy zadowoleni z postawy zespołu, bo wszystko idzie w dobrym kierunku, ale sporo musimy jeszcze poprawić – przyznała po turnieju Moniki Marzec, II trener MKS Perła.

Zespół MKS Perła rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2020/2021 rozpocznie od starcia z Eurobud JKS Jarosław, które zaplanowano na 9 września. BAS

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Perła Lublin 19:33 (8:19)

MKS Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 29:21 (14:9)

MKS Perła: Gawlik, Wdowiak – Rosiak 5 i 5, Anastacio 4 i 3, Nosek 3 i 3, Balsam 3 i 2, Gadzina 3 i 0, Malović 3 i 6, Szarawaga 3 i 2, Królikowska 3 i 1, Więckowska 2 i 0, Gęga 2 i 2, Nocuń 2 i 1, Olek, Tatar 0 i 4.