Mistrzyniom Polski nie będzie łatwo dostać się do fazy grupowej Ligi Europejskiej EHF

Mistrzynie Polski, szczypiornistki MKS Perła Lublin, rozpoczną przygodę z Ligą Europejską od III rudny kwalifikacji. Przebrnięcie przez tę fazę nowych rozgrywek EHF zapewni im udział w grupowych zmaganiach, w których uczestniczyć będzie 16 najlepszych, spośród 34 zespołów zakwalifikowanych do rywalizacji. Łatwo nie będzie!


Bezpośrednio do fazy grupowej, bez rozgrywania wcześniejszych meczów, awans zapewniony mają już duński Herning-Ikast Handbold, Siofok KC z Węgier, CS Minaur Baia Mare z Rumunii i rosyjska Lada Togliatti. Co warto podkreślić, te cztery drużyny zdobyły łącznie aż 10 trofeów europejskich!

Również trzech byłych zwycięzców Ligi Mistrzów EHF m.in. duński Viborg (2006, 2009, 2010), rosyjska Zvezda Zvenigorod (2008) oraz ośmiokrotni zwycięzcy Hypo Niederösterreich wystartują w kwalifikacjach, przy czym zespół z Austrii już w 2. rundzie, która rozpocznie się w weekend 10/11 października. 3. runda rozegrana zostanie w listopadzie. Rywalizacja w Lidze Europejskiej EHF zakończy się finałem 8-9 maja 2021 roku. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here