MKS FunFloor Perła rozpocznie walkę o Ligę Europejską od 2. rundy kwalifikacji

W poprzednim numerze „Nowego Tygodnia” napisaliśmy, że zespół szczypiornistek MKS Lublin w sezonie 2021/22 występować będzie pod nową nazwą. Nie chcąc psuć klubowi i kibicom zabawy nie ujawniliśmy nowego szyldu, bo ten miał zostać uroczyście zaprezentowany w połowie sierpnia. Psikusa klubowi sprawiła jednak EHF, która w poniedziałek na swojej stronie internetowej opublikowała informację o zasadach kwalifikacji zespołów do rozgrywek grupowych Ligi Europejskiej. Jednym z 22 zespołów, który przystąpi do rywalizacji w 2. rundzie kwalifikacji jest… MKS Fun Floor Perła Lublin.

Fun Floor już w ostatnim sezonie mocno wspierał grupy młodzieżowe w MKS. Teraz zdecydował się na zostanie obok Perły sponsorem tytularnym.

Jak długo lubelskie szczypiornistki, które w miniony poniedziałek rozpoczęły już przygotowania do sezonu, będą rozsławiać nowego sponsora w Europie. Walka o fazę grupową będzie niezwykle trudna. Podopieczne Moniki Marzec będą musiały przejść aż dwie rudny kwalifikacyjne.

Już na początek zmagań (pierwszy mecz 16/17 października, rewanż 23-24 października), mogą trafić na znakomite zespoły: niemiecki TuS Metzingen, norweski Sola HK, hiszpańską Super Amara Bera Bera, czy austriackie Hypo Niederösterreich.

W 3. rundzie (13/14 i 20/21 listopada) przeciwnicy będą jeszcze mocniejsi: broniące tytułu Nantes Atlantique Handball z Francji, finalista Ligi Europejskiej Herning-Ikast Handbold z Danii, czy kolejne drużyny z ligi francuskiej ES Besancon Feminin i Chambray Touraine HB.

Losowanie II i III rundy kwalifikacyjnej odbędzie się 20 lipca o godzinie 11:00 w Wiedniu. Transmisja na żywo będzie dostępna na kanałach EHF na Youtube i Facebooku.

W fazie grupowej Ligi Europejskiej, która rozpocznie się 8/9 stycznia 2022 roku, zapewniony udział mają już M. Mosonmagyarovari (Węgry), Viborg HK (Dania), CS Minaur Baia Mare (Rumunia) i Lada Togliatti (Rosja). BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here