MKS pokazał charakter

Natalia Nosek była w niedzielnym meczu nie do zatrzymania. Zdobyła dla MKS Perły 7 goli i została wybrana MVP spotkania z CS Gloria 2018.

Szczypiornistki MKS Perła Lublin od remisu 22:22 z rumuńskim CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud rozpoczęły fazę grupową Pucharu EHF. Biorąc pod uwagę poważne problemy kadrowe naszej drużyny i kontuzje kilku czołowych zawodniczek, wynik niedzielnej potyczki należy uznać za satysfakcjonujący, aczkolwiek trudno nie odczuwać niedosytu, bo szansa na zwycięstwo była i to nawet spora.

Początek meczu zdecydowanie należał do przyjezdnych. W 10. minucie Rumunki wygrywały już różnicą pięciu bramek (7:2) i wydawało się, że mistrzynie Polski będą musiały pogodzić się z porażką. Na całe szczęście szybko w naszym zespole odnalazły się Natalia Nosek i Dominika Więckowska. Obie młode zawodniczki raz po raz celnie bombardowały bramkę przyjezdnych, szybko niwelując straty. Do przerwy MKS przegrywał już tylko 10:12.

Na początku drugiej połowy gospodynie szybko doprowadziły do wyrównania, a w 40. minucie po bramce z karnego Karoliny Kochaniak objęły prowadzenie (15:14).

Szkoda, że niezwykle zaciętej końcówce Kinga Achruk nie wykorzystała rzutu karnego, bo wtedy podopieczne trenera Roberta Lisa mogły po końcowej syrenie cieszyć się nie tylko z remisu, ale i z wygranej.

– Pomimo problemów w składzie chciałyśmy pokazać nasz charakter. Przeanalizujemy nasze błędy i mam nadzieje, że w przyszłości takie mecze będziemy wygrywać – mówiła po spotkaniu Natalia Nosek, rozgrywająca MKS Perła, wybrana MVP niedzielnego spotkania. – Wydaje mi się, że mogę wymagać od siebie więcej poprawić swoje błędy, grę w obronie, ale w sumie cieszę się że mogłam zagrać ten mecz – dodała 21-latka, która przed obecnym sezonem zamieniła barwy klubowe z Pogoni Szczecin na MKS Perła. MAG

W drugim meczu fazy grupowej Pucharu EHF w gr. C węgierski ÉRD przegrał u siebie z duńskim Odense Håndbold 27:28 (12:12). Najwięcej bramek dla zwycięskiego zespołu zdobyły: Nycke Cornelia Groot 6, Freja Kyndoel i Trine Jensen po 5; dla pokonanych: Jovana Kovacević 7 i Marketa Jerbakowa 6 oraz Gabriella Toth 4.

MKS Perła Lublin – CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud 22:22 (10:12)

MKS Perła: Gawlik, Bešen – Achruk , Kochaniak 3, Gęga , Nosek 7, Szarawaga 5, Nocuń , Królikowska 3, Gadzina, Olek, Więckowska 4.
CS Gloria: Inculet, Nenezic – Dinca 3, Paraschiv, Pristavita 1, Samant 1, Ardean Elisei 3, Bloj, Ilyina 6, Ratiu 1, Tetan, Vasileuskaya 2, Moroyanu 2, Costa 3, Zegrean.
Kary: MKS – 8 minut, CS Gloria – 4 minuty. Sędziowali: Loshak Ruslan, Shajbakov Artem (Ukraina). Widzów. 1500.

1. Odense 1 2 28-27
2. MKS Perła 1 1 28-28
CS Gloria 1 1 28-28
4. ÉRD 1 0 27-28

W następnej kolejce – 11 stycznia:

Odense Håndbold – MKS Perła Lublin (godz. 13:00) * CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud – ÉRD (17:00).