MKS poznał rywali i terminarz

W miniony wtorek szczypiornistki MKS FunFloor Perła zaprosiły kibiców i media na otwarty trening. W najbliższy weekend w lubelskiej hali Globus odbędzie się z kolei turniej, w którym lublinianki zagrają z Piotrcovią (piątek godz. 18) oraz słowacką Iuventą Michalovce (niedziela godz. 12)

Nie osiem, jak w poprzednim sezonie, ale aż dziesięć zespołów w nadchodzących rozgrywkach liczyć będzie PGNiG Superligi Kobiet. Z nowych drużyn oprócz mistrzyń I ligi MKS PR URBIS Gniezno rywalami MKS FunFloor Perła Lublin będą także KPR Ruch Chorzów oraz Galiczanka Lwów, aktualny mistrz Ukrainy.


W pierwszej części rozgrywek, tak jak dotychczas, każdy z zespołów zagra każdy z każdym, mecz i rewanż, czyli 18 spotkań. Następnie czołowa szóstka będzie ponownie rywalizować w tej samej formule o miejsca 1-6, a zespoły z miejsc 7-10 będą grały o utrzymanie. Galiczanka będzie klasyfikowana normalnie, jeśli chodzi o zestawienie i miejsce na koniec sezonu. Nie będzie jednak mogła zdobyć medali mistrzostw Polski, ani tytułu mistrzowskiego.

Zespół z Ukrainy swoje domowe mecze będzie rozgrywać w podwarszawskich Markach.

PGNiG Superliga Kobiet rozpocznie się 10 września. W 1. kolejce MKS FunFloor Perła podejmować będzie JKS Jarosław.

Runda rewanżowa rozpocznie się 17 grudnia i zakończy 25 lutego. Rywalizacja w grupie mistrzowskiej i spadkowej zostanie zainaugurowana 11 marca i zakończy się 30 kwietnia (gr. spadkowa) i 14 maja (gr. mistrzowska). BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here