Mleczarnia Krasnystaw w gronie najlepszych

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie umacnia swoją pozycję w gronie najlepszych firm w branży. Jej prezes Tadeusz Badach podczas Targów Mleko-Expo odebrał aż dwie nagrody.

15 listopada podczas XXVI Targów Mleko-Expo, które odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich ogłosił listę najlepszych i największych spółdzielni mleczarskich w Polsce. W zaszczytnym gronie znalazła się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, sklasyfikowana na 10. pozycji. Z rąk ministra rolnictwa i rozwoju wsi nagrodę odebrał prezes OSM Krasnystaw Tadeusz Badach.
Ponadto Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyznała nagrody dziesięciu największym spółdzielczym eksporterom w 2016 roku. W tym zestawieniu krasnostawska Mleczarnia zajęła jeszcze wyższe, piąte miejsce. Największych eksporterów nagrodzono pucharami Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz statuetkami prezesa Związku Pracodawców Eksporterów i Importerów Produktów Mleczarskich.
Targi Mleczarskie Mleko-Expo to jedna z najważniejszych imprez w branży mleczarskiej. Wydarzenie organizowane jest przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich pod patronatem ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem targów, podczas których spółdzielnie mleczarskie i firmy pracujące na rzecz mleczarstwa wystawiają swoje produkty, jest promocja najlepszych wyrobów mlecznych oraz ich producentów. (kg)