Młoda utalentowana bramkarka będzie zmienniczką Weroniki Gawlik

Paulina Wdowiak ostatnio reprezentowała barwy MTS Żory. Wcześniej uczyła się w Szkole Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Płocku

W sezonie 2020/2021 w drużynie MKS Perła Lublin, prowadzonej przez nowego trenera Kima Rasmussena, występować będzie młoda utalentowana bramkarka, Paulina Wdowiak z MTS Żory. 20-latka w ubiegłym tygodniu podpisała umowę z lubelskim klubem.

Urodzona w 2000 roku zawodniczka ostatnio reprezentowała barwy MTS Żory. Wcześniej uczyła się w Szkole Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Płocku.

Jest regularnie powoływana do reprezentacji Polski B, a w 2018 roku w biało-czerwonych barwach zajęła z drużyną 13. miejsce na mistrzostwach świata juniorek w piłce ręcznej. Teraz podpisała z MKS Perła Lublin dwuletni kontrakt.

– To dla mnie wyzwanie, ale przede wszystkim nowe doświadczenie i możliwość uczenia się od bardziej doświadczonych zawodniczek, chociażby Weroniki Gawlik, z którą gramy na tej samej pozycji. Lubię rywalizację, więc stawiam sobie za cel to, by w przyszłości zadomowić się w pierwszym składzie drużyny. Wierzę, że kiedyś stanę się czołową zawodniczką MKS – mówi nowa bramkarka, która będzie zmienniczką Weroniki Gawlik.

– Paulina była powoływana do reprezentacji Polski B jako jedna z najmłodszych zawodniczek. Ma wielkie umiejętności i z powodzeniem rywalizowała z Barbarą Zimą o miejsce w bramce kadry juniorskiej, prowadzonej przez Agnieszkę Truszyńską. To bardzo ambitna i perspektywiczna szczypiornistka. Według mnie to bardzo dobry ruch transferowy – twierdzi zaś selekcjonerka kadry B i legenda lubelskiego klubu, Sabina Włodek.

– Nie mogę się już doczekać pierwszego wejścia na halę, pierwszego treningu i meczu. Z tego, co słyszałam, kibice w Lublinie są bardzo żywiołowi i mocno wspierają drużynę. Mam nadzieję, że dobrze przyjmą mnie w zespole – kwituje Paulina Wdowiak, nowa utalentowana bramkarka MKS.

W kadrze MKS Perła na sezon 2020/2021 jest już 14 zawodniczek. Przypomnijmy, że już wcześniej do lubelskiego zespołu dołączyła skrzydłowa Magda Balsam z ERBUD JKS Jarosław. Kontrakty z klubem przedłużyły z kolei: Marta Gęga, Weronika Gawlik, Joanna Szarawaga, Aleksandra Rosiak, Patrycja Królikowska, Aleksandra Olek oraz Dominika Więckowska. Młodsza siostra tej ostatniej, 22-letnia Magdalena, ostatnio występująca w Koronie Handball Kielce, mająca za sobą grę także w PGNiG Superlidze, porozumiała się z drużyną mistrzyń Polski. Ponadto ważne umowy z MKS Perła mają: Kinga Achruk, Joanna Gadzina i Natalia Nosek.

W ubiegłym tygodniu z klubem z Lublina w kwestii nowego kontraktu nie porozumiała się za to Sylwia Matuszczyk, 28-letnia obrotowa, która od 2016 roku występowała w MKS. Wciąż nowych propozycji umów nie zaakceptowały bramkarka Gabi Besen oraz rozgrywająca Valentina Blażević I i szansa na to, że nadal będą reprezentowały zespół mistrzyń Polski, zmalała praktycznie do zera. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się jeszcze dwóch wzmocnień drużyny MKS Perła. Nie jest tajemnicą, że do drużyny dołączą zawodniczki, które występować będą na prawym i na środku rozegrania. BAS