Młode bizneswoman z I LO

Innowacyjny społeczny projekt biznesowy przedsiębiorczych uczennic z I LO im. W. Jagiełło okazał się najlepszy w Polsce! Dziewczęta będą reprezentować nasz kraj w finale międzynarodowym.

Zespół złożony z uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, w składzie: Milena Lis, Aleksandra Skubisz oraz Maja Wieleba, pod merytoryczną opieką nauczycielki podstaw przedsiębiorczości Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej zwyciężył w polskiej edycji międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay i będzie reprezentował Polskę w finale międzynarodowym.

Aby znaleźć się na najwyższym stopniu podium, uczennice I LO musiały przygotować profesjonalny biznesplan na podstawie swojego pomysłu na innowację społeczną, który został wysoko oceniony w poprzednich etapach konkursu. Ponadto młode biznesmenki z „Jagiełły” musiały zaprezentować swój projekt przed profesjonalnym jury w Warszawie, w siedzibie Nationale-Nederlanden – partnera projektu. Uczennice tworząc wizję firmy wykazały się dużą wrażliwością na problemy społeczne w swoim otoczeniu, kreatywnością, a także świadomością biznesową. Ich przedsiębiorstwo społeczne „Na Psi Rachunek”, będzie zajmowało się produkcją legowisk i zabawek dla zwierząt wypełnianych zużytymi jednorazowymi maseczkami ochronnymi oraz odzieżą, która nie nadaje się do dalszego użytkowania.

Social Innovation Relay to prestiżowy konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy, odpowiadający na wybraną potrzebę społeczną. Zwycięska drużyna z „Jagieły” zaprezentuje swój pomysł w trakcie Global Social Innovation Relay Online, gdzie będzie rywalizować z rówieśnikami z dziewięciu innych krajów. Finał międzynarodowy odbędzie się 21 czerwca br. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here