Młody kierowca zdobył doświadczenie

Młodego kierowcę poniosła fantazja. 19-latek, jadący za szybko volkswagenem, na łuku drogi stracił panowanie nad autem, uderzył w słup i dachował. Aż dziw bierze, że jedynie się potłukł i złamał obojczyk.

Do wypadku doszło w środę w Wirkowicach (gmina Izbica). – Po ósmej kierujący osobowym volkswagenem 19-letni mieszkaniec gminy Nielisz na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup trakcji elektrycznej – relacjonuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Auto kilka razy przekoziołkowało, by w końcu zatrzymać się na dachu.
– Kierujący został przetransportowany do szpitala, gdzie oprócz licznych potłuczeń stwierdzono u niego złamany obojczyk. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Jak ustalili funkcjonariusze 19-latek uprawnienia do kierowania pojazdami posiadał od niespełna czterech miesięcy – mówi Wasilewski.
Policjanci zauważają, że jazda z nadmierną prędkością to główna przyczyna ostatnich zdarzeń drogowych na terenie powiatu krasnostawskiego. – Po raz kolejny apelujemy do kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, rozwagę i ostrożność – podsumowuje rzecznik. (k)