Młodzi i bezmyślni

Na trzy miesiące stracili prawo jazdy dwaj młodzi przyjezdni. Obu patrol ruchu drogowego z chełmskiej komendy zatrzymał w Białopolu.

22-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego w terenie zabudowanym jechał audi z prędkością 116 km/h.

– Jak się okazało, nie było to jego jedyne przewinienie. Nie dość, że jechał zbyt szybko, to na dodatek nieprawidłowo wyprzedzał i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Z kolei zatrzymany kilka godzin później 28-latek z Lublina pędził mercedesem w obszarze zabudowanym z prędkością 128 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość aż o 78 km/h. – Obaj kierujący ukarani zostali wysokimi mandatami, a ich konta zasilą punkty karne. Na trzy miesiące stracili też swoje uprawnienia do kierowania. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn groźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości i dostosowanie jej do warunków panujących na drodze. To również od nas samych zależy czy bezpiecznie dojedziemy do celu – dodaje komisarz Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here