Młodzi Mistrzowie Bezpieczeństwa

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych z Chełma i okolic po raz pierwszy wzięli udział w programie „Mistrzowie Bezpieczeństwa”, realizowanym przez CEMEX Polska. W trakcie spotkań edukacyjnych dzieci poznały m.in. zasady bezpiecznego zachowania i niesienia pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmie i Szkole Podstawowej w Okszowie. W czterech wydarzeniach wzięło udział blisko 200 uczniów.

„Mistrzowie Bezpieczeństwa” to inicjatywa edukacyjna CEMEX Polska. W ramach programu skierowanego do dzieci i młodzieży szkolnej, organizowane są spotkania promujące bezpieczeństwo na drodze, w domu i w szkole, a także zajęcia, dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy.

Pierwsza chełmska edycja programu była skierowana przede wszystkim do uczniów z klas młodszych. Wspólnie z Bogusławem Byrskim, aktorem Teatru Andersena w Lublinie, organizatorzy przygotowali dla dzieci zajęcia w wyjątkowej formule edukacyjnego teatru lalkowego, wykorzystując bajkę o Czerwonym Kapturku.

Znana wszystkim historia została wzbogacona o wątki edukacyjne, związane z bezpiecznymi zachowaniami. Do udziału w projekcie został zaproszony m.in. ratownik medyczny, który w trakcie spektaklu zademonstrował akcję ratowniczą. Dzieci uczestniczące w wydarzeniu miały okazję nie tylko obserwować pracę ratownika, ale także mu pomagać, dzięki czemu poznały w praktyce zasady udzielania pierwszej pomocy.

– Spektakle spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem i zostały wysoko ocenione zarówno przez dzieci, jak i nauczycieli. Pedagodzy podkreślają, że dzięki takiej formule zajęć uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale także czują się bardziej ośmieleni do niesienia pomocy i podejmowania działania – mówi Dominika Sztuka-Arak, Koordynatorka ds. Wpływu Społecznego w CEMEX Polska oraz Prezeska Fundacji CEMEX “Budujemy Przyszłość”. Zdrowie i Bezpieczeństwo nie tylko pracowników CEMEX, ale także interesariuszy naszej firmy pozostaje jednym z naszych najważniejszych priorytetów. Poprzez program wspieramy kształtowanie bezpiecznych zachowań i nawyków już od najmłodszych lat – dodała.

Program „Mistrzowie Bezpieczeństwa” został zapoczątkowany w 2020 roku. Dotychczas oferta zajęć była skierowana do dzieci i młodzieży z okolic Cementowni w Rudnikach. Podczas ostatniej edycji program objął swoim zasięgiem także inne lokalizacje, w których działają zakłady CEMEX Polska, między innymi Chełm, Jaroszowiec, Bydlin i okolice.

W zajęciach organizowanych przez CEMEX i lokalnych partnerów wzięło dotąd udział ponad 400 dzieci. red

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here