Młodzi motorowcy z „eLką” na piersiach

W turnieju, rozegranym na warszawskim Bemowie w 2011 roku, w zespole Legii występowało dwóch małych motorowców!

W dobie pandemii Covid-19 rozgrywki piłkarskie zostały zawieszone. By nie zapominać o osobach związanych z futbolem, na jednym z portali społecznościowych wymyślono Challenge, polegający na wrzuceniu do sieci jednego lub dwóch zdjęć piłkarskich bez opisu. Na łamach tygodnika zamieszczamy fotki młodych piłkarzy Motoru Lublin i dość ciekawą historyjkę związaną z ich udziałem w turnieju, który odbył się w 2011 roku.

Na zdjęciach znaleźli się dwaj młodzi futboliści Motoru, 8-letni wówczas Dawid Brzozowski i starszy o rok Igor Bałabuch. – Obaj należeli do wyróżniających się zawodników w moim zespole. Podczas jednego z turniejów trener legionistów wypatrzył chłopaków i dlatego zostali zaproszeni na zawody organizowanie pod balonem na warszawskim Bemowie. Zagrali w turnieju w koszulkach z „eLką” na piersi i byli wyróżniającymi się zawodnikami w zespole ze stolicy – mówi trener Tomasz Brzozowski, tata pierwszego z chłopców, także były piłkarz Motoru.

Dzisiaj przygodę z piłką kontynuuje jedynie Dawid i to ze sporym powodzeniem. Pod koniec czerwca ubiegłego roku, kilka dni przed 16. (!!!) urodzinami, zadebiutował w pierwszym zespole Motoru w meczu ostatniej kolejki trzecioligowego sezonu 2019/2020.

Niedawno, w połowie lutego Brzozowski wybrał się na kilka dni do Włoch, na zaproszenie Hellas Werona, zespołu którego barwy w latach 1982-84 reprezentował Władysław Żmuda, najbardziej znany wychowanek Motoru, srebrny medalista MŚ z Hiszpanii. Młodym piłkarzem z Lublina interesują się też polskie kluby, w tym … Legia Warszawa. Czyżby wkrótce historia miała zatoczyć koło? BAS

8-letni Dawid Brzozowski i starszy o rok Igor Bałabuch