Młodzi niczym olimpijczycy

Z zawziętością godną sportowców rywalizowały przed tygodniem w zawodach sportowych dzieciaki z lubelskich przedszkoli i podstawówek. „Igrzyska Kalinowszczyzny” odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 23 przy ulicy Podzamcze już po raz jedenasty.


W sportowej rywalizacji wzięli udział podopieczni lubelskich przedszkoli, m. in. nr 13, 50, 54 i oraz uczniowie szkół podstawowych nr 23, 48. Zawody odbyły się pod flagą Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

O potrzebie edukacji i zdrowej, sportowej rywalizacji mówili otwierający zawody oficjele. – Zanim będziecie uczestniczyli w igrzyskach olimpijskich, musicie rozpocząć drogę od małych zawodów, takich jak te. Przez to, że promujecie aktywność, wygrywacie dziś wszyscy – mówiła na otwarciu zawodów Teresa Misiuk, lubelska kurator oświaty.

– Uprawiamy sport nie tylko, by czuć się zdrowo i dobrze. To także rywalizacja o miano najlepszych – dodał Mariusz Banach, wiceprezydent Lublina ds. oświaty.

Symboliczny znicz zapalił Michał Szyba, polski piłkarz ręczny, uczestnik igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku, który wychowywał się na Kalinowszczyźnie. Po wciągnięciu flagi, odegraniu hymnu olimpijskiego i przysiędze zawody zainaugurował pokaz młodych gimnastyczek.

Popis dali najmłodsi, czyli przedszkolaki. Rywalizacja była zacięta od samego początku. Młodzi obiegali słupki, czołgali się po szkolnych ławkach, kręcili hula-hop, przekładali przez siebie szarfy i to wszystko na czas. Uczestników nakręcał doping z trybun. Poza rywalizacją nie brakowało sporej dawki śmiechu.

Imprezę zorganizował Uczniowski Klub Sport

owy „Ruch Lublin” oraz społeczność SP nr 23. Odbyła się ona w ramach festynu „Zdrowe pokolenia bez nałogów”. CH