Młodzi posłowie z Wierzbicy

Uczniowie SP w Wierzbicy wzięli udział w konkursie na uczestnika posiedzenia sejmu dzieci i młodzieży. I odnieśli spory sukces!

Dwudziesta piąta sesja sejmu dzieci i młodzieży stawiała przed młodymi posłami zadanie przygotowania projektu na temat „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Uczniowie wybierali „swojego” posła, opracowywali jego biogram, rozpowszechniali wiedzę o nim wśród koleżanek i kolegów oraz w lokalnym środowisku.

Nagrywali też film, słuchowisko, tworzyli folder, prowadzili bloga w celu pozostawienia trwałej wiedzy o pośle. 30 kwietnia ogłoszono wyniki. Uczniowie SP z Wierzbicy odnieśli spory sukces, ponieważ do sejmiku dzieci i młodzieży zakwalifikowały się aż cztery zespoły. Na trzydziestu posłów z województwa lubelskiego ośmiu będzie z Wierzbicy.

Posłami zostali: Izabela Staszewska, Julia Gryczaniuk, Aleksandra Kaźmierak, Natalia Hanczaruk, Marcelina Soszyńska, Agnieszka Orłowska, Aleksandra Piech, Michał Wichórski. Uczniów w realizacji projektów wspomagała Anna Modrzyńska, pomocą techniczną służył też Andrzej Kawiak. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here