Młodzieżowy Lider i Chełm w Komie

Podczas ostatniej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Chełm poznaliśmy wyniki dwóch konkursów. Przedstawiamy zwycięzców.

Chełm w Komie

Prawa dziecka oczami młodego człowieka – takie było główne hasło, które przyświecało czwartej już edycji konkursu filmowego „Chełm w Komie”. Po obejrzeniu nadesłanych filmów kapituła jednogłośnie wybrała laureatów. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła Julia Monastyrska z ZSO nr 7, a wyróżnienie Konrad Wilgocki z ZWiPPP nr 1. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Patrycja Langiewicz z ZSEiM. Wyróżnienia wywalczyli natomiast Kacper Pawelec z IV LO i Kamil Skrzypa z ZST.

Młodzieżowy Lider

– Młodzieżowy Lider to osoba, która łączy w sobie trzy wartości: naukę, serce i sport – mówiła Edyta Chudoba podczas rozstrzygnięcia konkursu organizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta. Każda chełmska szkoła mogła do niego zgłosić dwóch uczniów, a przed jury stanęło wyzwanie wybrania tych najlepszych spośród wszystkich nienagannych kandydatów.

W kategorii szkół gimnazjalnych tytuł Młodzieżowego Lidera zdobył Wojciech Żołnacz z Gimnazjum nr 1, a wyróżnienie Mateusz Fornal z ZWiPPP. Liderem szkół ponadgimnazjalnych został natomiast Łukasz Adamczak z ZSEiM. Kapituła przyznała dodatkowo dwa wyróżnienia i tytuł „Kandydat na Lidera”: Dominice Błaziak z ZST w Chełmie i Adrianowi Kudrzyckiemu z ZSEiM. (mg)