Mniej parkingów przy Piłsudskiego

Chełmianie zauważyli, że przebudowa al. Piłsudskiego wiąże się ze zmniejszeniem liczby miejsc parkingowych dla samochodów. – O zakresie prac dowiadujemy się dopiero teraz, gdy znikają te parkingi, a przecież już wcześniej miejsc postojowych brakowało – mówi zdziwiony mieszkaniec osiedla Dyrekcja Dolna.

– Naprzeciwko lokalu „Lotos” był wyasfaltowany parking, który teraz zamienia się w zatokę autobusową – kontynuuje nasz Czytelnik. – A na miejscach parkingowych niedaleko marketu powstaje ścieżka rowerowa. Dopiero wraz z postępem prac poznajemy ich zakres i wygląda na to, że zniknie tyle parkingów, że będzie jeszcze większy problem z parkowaniem niż dotychczas. A tutaj jest mnóstwo punktów usługowych, do których zjeżdżają ludzie z całego miasta i nie tylko.

W chełmskim ratuszu potwierdzają – miejsc parkingowych przy al. Piłsudskiego będzie mniej.

– W związku z przebudową al. Marszałka Józefa Piłsudskiego dotychczasowe miejsca parkingowe ulegną reorganizacji, a ich liczba zmniejszeniu – przyznają urzędnicy. – Podyktowane jest to troską o bezpieczeństwo i komfort uczestników ruchu drogowego na tym odcinku, w szczególności rowerzystów, a także wymogami nałożonymi przez instytucje opiniujące, m.in. przez Urząd Ochrony Zabytków.

W ramach prowadzonej inwestycji na całym odcinku Alei oprócz wymiany nawierzchni powstaną m.in. ścieżki rowerowe oraz chodniki, pojawią się także nowe nasadzenia. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że na etapie opracowywania dokumentacji projektowej Miasto dołożyło jednak wszelkich możliwych starań, aby zachować możliwie najwięcej miejsc parkingowych. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here