Mniejsza stopa

Dwa miesiące temu bezrobocie w Chełmie po raz pierwszy w historii zeszło do jednocyfrowego wskaźnika. W ostatnim czasie odnotowaliśmy kolejny spadek stopy bezrobocia w Chełmie i powiecie chełmskim.

W artykule „Chełmski fenomen” informowaliśmy w połowie listopada br., że po wielu miesiącach szybowania w górę bezrobocie w Chełmie i powiecie chełmskim w końcu zaczęło spadać. Odzwierciedliło się to w statystykach za wrzesień br. W Chełmie bezrobocie wynosiło wtedy 9,9 proc. Według kolejnych wskaźników bezrobocie znowu poszło w dół. Na koniec października br. (GUS wylicza stopę bezrobocia niejako z miesięcznym opóźnieniem) bezrobocie w Chełmie wyniosło 9,4 proc., a w powiecie chełmskim 10,5 proc. (dla porównania w sierpniu br. stopa bezrobocia wynosiła odpowiednio – 10,4 i 11,4 proc.).

Z najnowszych opublikowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie danych wynika, że osób bezrobotnych zarejestrowanych w „pośredniaku” było 5331 (3216 mieszkańców powiatu chełmskiego i 2115 chełmian). Trzeba jednak pamiętać, że zwykle to początek roku jest porą najtrudniejszą na rynku pracy. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here