Mnóstwo uduchowionych lektur

40 oficyn wydawniczych zapowiedziało swoje uczestnictwo w XXII Targach Wydawców Katolickich, które odbędą się w dniach 19-21 listopada w Collegium Jana Pawła II KUL.


Tegoroczna edycja Targów w Lublinie wpisuję się wciąż – w zamyśle organizatorów – w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, jednocześnie w tegoroczne uroczyste obchody 450-lecia podpisania unii lubelskiej oraz w rozpoczynający się wkrótce Rok Jana Pawła II, ogłoszony z okazji przypadającej w maju 2020 roku setnej rocznicy urodzin papieża Polaka.

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się 19 listopada o godz. 10. Na stoiskach oficyn, oprócz tradycyjnych książkowych wydawnictw, pojawią się także e-booki, i książki w formie elektronicznej. Można będzie się z nimi zapoznawać codziennie od godz. 9 do 18.30.

Co roku organizatorzy wzbogacają program targów, zapraszając do Lublina znanych polskich artystów. W tym roku w koncercie „Serce dla Ciebie, Polsko” wystąpią: Danuta Stankiewicz – śpiew, Mariusz Jaśko – śpiew, Filip Borowski – recytacje oraz zespół muzyczny Piotra Kubackiego. Koncert odbędzie się 20 listopada o godz. 19 w auli im. Kard. Stefana Wyszyńskiego KUL. Usłyszymy m. in. „Bogurodzicę, „Rotę, Marsz Pierwszej Brygady”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”. Wstęp wolny.

Organizatorem XXII Targów Wydawców Katolickich jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich z siedzibą przy ul. Św. Bonifacego w Warszawie. Patronatem honorowym objęli tę ważną w krajobrazie kulturalnym Lublina imprezę abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, ks. prof. Antoni Dębiński – rektor KUL. Jednym z patronów medialnych jest „Nowy Tydzień”.

Monika Skarżyńska