Moc atrakcji nawet bez śniegu

Jazda na łyżwach, warsztaty kulinarne, zajęcia z gimnastyki, rysowanie komiksów, tworzenie szlaków historycznych.


W czasie ferii zimowych uczniowie lubelskich szkół nie będą mogli narzekać na nudę.
Lubelski ratusz ogłosił listę zajęć aktywizujących uczniów w czasie ferii zimowych. Zapisy ruszyły w poniedziałek, 15 stycznia. Z wszystkich form aktywnego wypoczynku może skorzystać kilka tysięcy dzieci.
– To akcja, która uatrakcyjni odpoczynek w trakcie ferii zimowych, które w tym roku w naszym województwie zaczynają się 29 stycznia. Zapisy są prowadzone bezpośrednio u organizatorów akcji – informuje Iwona Haponiuk, zastępca dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki UM Lublin.
Wiele zajęć sportowych, m. in. z gimnastyki, siatkówki, czy koszykówki, odbędzie się w szkołach. – Dla ponad dwóch tysięcy uczniów przygotuje je ponad 30 szkół – mówi Iwona Haponiuk. – Do tego w dwóch szkołach zaproponujemy zajęcia na białym „orliku” i sześciu szkolnych basenach.
Nowością w gamie zajęć jest oferta Muzeum Wsi Lubelskiej, dedykowana zwłaszcza młodzieży niewidzącej. Pod okiem przewodnika będzie można zapoznać się z ofertą skansenu korzystając ze zmysłu dotyku.
Artystycznie uzdolnieni skorzystają z warsztatów komiksu na temat lubelskich legend. Poprowadzi je rysownik Tomasz Wilczkiewicz.
Będzie i smakowity kąsek. Mowa o warsztatach kulinarnych w Regionalnym Muzeum Cebularza przy ul. Szewskiej czy hotelu Victoria, gdzie tajniki kuchni poznają dzieci mające 5-11 lat.
A na tym nie koniec. – Utrzymujemy darmowe seanse w kinie „Bajka” (od 10:30), przewidujemy spektakle w Teatrze Andersena i Centrum Kultury – dodaje Anna Pajdosz, zastępca dyrektora Wydziału Kultury. I zaznacza: – To oferta na ponad dwa tygodnie. Każdego dnia ponad 500 dzieci będzie mogło wziąć udział w zajęciach.
Szczegółowe informacje o miejscu zajęć i kontaktach z organizatorami są na stronie zima.lublin.eu. „Zima w mieście” zakończy się 11 lutego.
W ratuszu już pracują nad ofertą kulturalną następnych wydarzeń: Lata w mieście oraz Sezonu Lublin. To ostatnie wydarzenie nieoficjalnie inauguruje na przełomie kwietnia i maja sezon turystyczny w naszym mieście. BCH