Moc talentów Dreszerczyków

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie pokazali swoje talenty podczas szkolnego konkursu „Super Dwójki”. Występy artystyczne i prezentacje były bardzo emocjonujące, a jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, bo „Dreszerczycy” to wyjątkowo utalentowana młodzież.

Pomysłodawcą Konkursu Talentów „Super Dwójki” w II LO jest Anna Martyniuk. Tegoroczną, szóstą edycję zorganizowano tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny, potocznie zwanym „Dniem wagarowicza”, który ponownie zmienił się w wielkie święto talentów i „Dzień Ucznia”. Konkurs został zainicjowany przez tzw. zespół ds. uczniów zdolnych. W tym roku program „Super Dwójek” był naprawdę bogaty. Imprezę rozpoczął wyczekiwany przez całą społeczność szkoły występ zespołu „Skutek Uboczny”, tworzonego przez uczniów II LO. Kapela ma już w szkole swoich fanów i wielu uczniów śpiewało piosenki razem z Bartkiem, wokalistą.

Eliminacje i finał konkursu dostarczyły widowni wielkich wrażeń. Talenty były różnorodne, dlatego twardy orzech do zgryzienia miało jury w składzie: Jacek Gumienny (związany z Klubem Boogie Twist MDK Chełm, wychował vicemistrzów świata oraz wielokrotnych mistrzów i vicemistrzów Polski w tańcu Boogie Woogie), Jarek Lackowski „Yaroo” (lider zespołu, muzyk, autor tekstów, kompozytor, multiinstrumentalista, pracownik Chełmskiego Domu Kultury oraz Chełmskiej Szkoły Rocka), Przemysław Białasz (projektant graficzny, animator i filmowiec, absolwent II LO). Na zakończenie zaśpiewał Mateusz Watrak, absolwent II LO, laureat II miejsca „Super Dwójek 2021”. Trudnej sztuki konferansjerki podjęli się uczniowie: Emilia Kita i Dawid Iwaniuk z klasy I oraz Amelia Sadowska i Miłosz Lewczuk z klasy II. Byli profesjonalni i czarujący. W trakcie imprezy prowadzono kiermasz ciast na szczytny cel tj. wsparcie dla Ukrainy. Stoisko ze słodkościami przygotowała klasa II D z wychowawczynią – Iwoną Szlendak.

Do tegorocznych „Super Dwójek” zgłosiło się 12 uczestników w kategoriach: rysunek, fotografia, taniec, muzyka. Spośród nich w eliminacjach szkolna komisja konkursowa w składzie: Karolina Sobińska, Adam Kot, Julia Śliwińska i Kamil Zalewski wybrała finalistów, którymi zostali: Maja Niebrzydowska, Alicja Siatka, Bartosz Chmielewski, Milena Siatka, Zuzanna Zając, Magda Dworak, Małgorzata Grabowiec, Kalina Stopa, Jakub Tarnowski, Michał Sykuła, Filip Polański. Wyniki tegorocznych „Super Dwójek”: 1. Nagroda OSK „Cabrio”, Nagroda OSK „XXL”: Alicja Siatka, Bartosz Chmielewski (swingujący taniec towarzyski), 2. Nagroda Redakcji „Nowego Tygodnia”: Maja Niebrzydowska (rysunek artystyczny), 3. Małgorzata Grabowiec (śpiew). Nagroda publiczności, Nagroda M&K Studio: Michał Sykuła, Filip Polański (śpiew). Wyróżnienie I: Milena Siatka, Zuzanna Zając (taniec nowoczesny), wyróżnienie II: Michał Sykuła, Filip Polański (śpiew). Laureaci Super Dwójek 2022 otrzymali statuetki z logo II LO, wykute przez Krzysztofa Marczydło, lokalnego artystę-kowala, nagrody pieniężne oraz bony upominkowe. Po raz trzeci główną nagrodą w konkursie był kurs na prawo jazdy, ufundowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców „Cabrio”.

Konto na Tik Toku

Co roku, specjalnie na „Super Dwójki” nagrywany był filmik razem ze Szkolnym Klubem Filmowym Dreshwood. Tym razem zostało założone konto na Tik Toku o nazwie Dreshmood.

– Działamy od stycznia, wystawiliśmy dwadzieścia filmików, mamy ponad tysiąc obserwujących – mówi Damian Skorupa, operator „Dreshmood”. – Tworzymy z pasji. Pokazujemy jacy jesteśmy, jakie mamy marzenia, jak jest w naszej szkole. Uczniowie zasypują nas pomysłami na kolejne filmiki, co jest bardzo miłe, doceniamy. Dzięki temu razem z Samorządem Szkolnym zorganizowaliśmy „No back pack day”, to był pozytywny dzień. Otworzyliśmy „okno”, przez które możecie do nas zaglądać. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Dresmood’u”.

Poza Damianem szkolnego Tik Toka współtworzą uczniowie: Milena Siatka i Karol Klimczuk.

„Super Dwójki” otwarte były dla szerokiej publiczności, bo dzięki współpracy z M i K Studio impreza była transmitowana online. Patronem medialnym i jednym ze sponsorów konkursu był „Nowy Tydzień”. (red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here