Modlitwą w epidemię

W środę, 8 kwietnia, w trzech krasnostawskich parafiach zorganizowano liturgie w trzech intencjach: dziesiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej, osiemdziesiątej rocznicy zbrodni katyńskiej oraz o zakończenie pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

Wszystkie trzy msze odprawione w krasnostawskich kościołach pw. Matki Bożej Pocieszenia, pw. św. Franciszka Ksawerego i pw. Trójcy Przenajświętszej nieprzypadkowo rozpoczęły się o godzinie 10.00. – Było to nawiązanie do rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem. Oczywiście wszystkie trzy liturgie odprawiono z poszanowaniem zasad obowiązujących w czasie stanu epidemii – mówi Tomasz Kliszcz ze starostwa w Krasnymstawie.

Na każdej z liturgii obecni byli reprezentanci władz. W parafii pw. Trójcy Przenajświętszej uczestniczyli: poseł na sejm Teresa Hałas, starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, zastępca burmistrza Krasnegostawu Wojciech Kaczmarczyk oraz dyrektor krasnostawskiego SP ZOZ Andrzej Jarzębowski.

We mszy odbywającej się w kościele św. Franciszka Ksawerego wzięli udział: wicestarosta Marek Nowosadzki, burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk i wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik. Z kolei na liturgii w kościele Matki Bożej Pocieszenia obecni byli: przewodniczący rady powiatu Witold Boruczenko i przewodniczący rady miasta Janusz Rzepka. Po mszach pod pomnikiem upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej złożono kwiaty i wieńce. (k)