Modrzak króluje w województwie

(23 lutego) W Kocudzy odbyła się Wojewódzka Licealiada w Tenisie Stołowym Drużynowym.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców. Natalia Danaj, Klaudia Błaszczuk i Natalia Gromek po zaciętej rywalizacji w kilku meczach awansowały do walki finałowej. W meczu o najwyższe trofeum dziewczęta spotkały się z dobrze dysponowaną ekipą z Lubartowa. Uczennice „Modrzaka” pokazały, że mają w sobie ducha rywalizacji i pokonały swoje przeciwniczki.
Drużyna chłopców – w składzie: Arkadiusz Żuk, Sylwester Włoszek i Kamil Hamziuk – również rozegrała finał z uczniami lubartowskiej szkoły. W początkowej fazie meczu obie drużyny nie dawały za wygraną. Wszyscy wiedzieli, że decydujące będą sety deblowe, które wyłonią zwycięzcę. Świetnie współpracująca drużyna „Modrzaka” nie oddała w grze deblowej żadnego seta. Kropkę nad „i” postawił A. Żuk, nie dając szans w kolejnym meczu indywidualnym. Zwycięstwo zawodników okupione było dużą dawką emocji i ich wysiłku. Jednym słowem „Modrzak” zdominował pozostałe szkoły w województwie lubelskim.
Zasługą tego sukcesu jest ambitna postawa zawodników i zaangażowanie szkoleniowca klubu SMS Włodawa. Opiekunem drużyny dziewcząt i chłopców był Mariusz Kuśmirek – nauczyciel wychowania fizycznego. (red)