Modrzak najlepszy w województwie

(24 listopada) W Hrubieszowie odbyła się Wojewódzka Licealiada w Tenisie Stołowym Indywidualnym. Turniej rozegrano systemem rosyjskim. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie reprezentowała silna ekipa: 4 uczennice i 3 uczniów. Wychowankowie „Modrzaka” mogą zaliczyć zawody do udanych.

 

W kategorii dziewcząt królowała Natalia Danaj, która nie dała szans swoim przeciwniczkom. Dobrym występem popisała się również Klaudia Błaszczuk, zajmując 5. miejsce, z kolei Natalia Gromek uplasowała się na miejscu 9-12, zaś Weronika Litkowiec zajęła miejsce dalsze.
W kategorii chłopców Arkadiusz Żuk niepokonany został do końca turnieju, a jego koledzy z drużyny – Sylwester Włoszek i Kamil Hamziuk zajęli odpowiednio miejsca: 7-8 oraz 9-12. To z pewnością największe osiągnięcie w tenisie stołowym w historii szkoły.
Zasługą tego sukcesu jest waleczna postawa zawodników i zaangażowanie szkoleniowców z klubu SMS Włodawa i MOSiR Włodawa. Opiekunem drużyny dziewcząt i chłopców był Mariusz Kuśmirek – nauczyciel wychowania fizycznego. (p)