Monografia na 75-lecie Tura

Drużyna Tura Milejów, która w sezonie 2015/2016 wywalczyła awans do klasy okręgowej. Górny rząd od lewej: Łukasz Kozak, Kamil Dubicki, Marcin Słomianowski, Łukasz Polikowski, Marek Kowalik, Kamil Roczon, Waldemar Górski (kierownik/gospodarz), Marek Stańczak (prezes klubu). Środkowy rząd od lewej: Wojciech Kozak, Patryk Wójcik, Dawid Zarzeczny, Piotr Bijata, Krystian Słomka, Tomasz Roczon. Dolny rząd od lewej: Daniel Onyszko z synkiem Jankiem, Piotr Turski, Michał Zielony, Mirosław Dobrowolski, Mirosław Pietraś, Jarosław Kozak.

Ludowy Klub Sportowy Tur Milejów doczekał się swojej monografii. Pierwszy na Lubelszczyźnie i jeden z pierwszych klubów sportowych założonych w powojennej Polsce, w 2021 roku obchodził jubileusz 75-lecia swojej działalności. Z tej właśnie okazji ukazała się klubowa monografia, której autorem jest świdniczanin Jacek Kosierb.

Na 200 stronach, jak zawsze starannie wydanej publikacji w twardej oprawie, znalazł się opis działalności sekcji piłki nożnej Tura Milejów za lata 1946-2021. Książka jest bogato ilustrowana. Na jej kartach znalazło się przeszło 180 reprodukcji zdjęć i artykułów prasowych.

– Jak tak prześledziłem swoją przygodę z futbolem to okazało się, że mam trochę wspólnego z milejowskim Turem. W 1988 roku jako 14-letni junior LKS Błękitni Suchodoły swój pierwszy, oficjalny mecz rozegrałem właśnie przeciwko rówieśnikom z Milejowa. Rok później na swojej drodze, w drużynie juniorów młodych Świdniczanki, spotkałem fantastycznego człowieka i trenera Zbigniewa Kondziaka, który był wychowankiem Tura. Wreszcie w minionym roku dane mi było w biało-czerwonych barwach Reprezentacji Polskich Pisarzy wziąć udział w miniturnieju oldbojów podczas Jubileuszu 75-lecia tego zasłużonego dla Lubelszczyzny Klubu – przyznaje autor monografii, Jacek Kosierb.

Książka „75 lat LKS TUR Milejów” jest piątą pozycją w dorobku świdniczanina. Wcześniejsze publikacje to: „Żółto-niebiescy 1952-2012” (2012 rok), „5-10-15 Świdnicka halówka i nie tylko” (2014 rok), „20 lat minęło, czyli od halówki do futsalu” (2019 rok), „Świdniczanka 1960-2020” (2020 rok).

MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here