Morderca i narkoman?

Zatrzymany przez Straż Graniczną 25-letni Austriak posiedzi dłużej w areszcie śledczym. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora. Mężczyzna miał mordować Ukraińców, będąc pod wpływem narkotyków.

Przez Dorohusk próbują wjechać do Polski lub wyjechać nie tylko drobni przemytnicy, ale i niebezpieczni przestępcy. O jednym z nich informowaliśmy przed tygodniem. Zatrzymany w nocy 28/29 kwietnia 25-letni Benjamin F. to Austriak poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za jedne z najokrutniejszych zbrodni. W czwartek (4 maja) w Lublinie odbyło się posiedzenie w jego sprawie.
– Sędzia uwzględnił ENA i zadecydował o przetransportowaniu mężczyzny do Austrii – informuje sędzia Dariusz Abramowicz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Lublinie.
Do 26 maja 25-latek pozostanie w areszcie (na czas uprawomocnienia się oraz wymianę korespondencji ze stroną austriacką i uzgodnienie, kto ma być odpowiedzialny za ekstradycję oraz jaką drogą ma się ona odbywać). Wiadomo, że zatrzymany groźny przestępca jest odpowiedzialny za działania zbrojne na terenie wschodniej Ukrainy. Jako członek jednej z grup walczących w Donbasie, miał zabijać więźniów i rannych. Dodatkowo ma on też odpowiedzieć za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. (pc)