Morgan Bertsch show

Morgan Bertsch zdobyła w meczu w Gorzowie Wlkp. aż 32 punkty. 23-letnia Amerykanka trafiła 12 z 16 rzutów za dwa i 8 z 8 osobistych

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS zanotowały trzecią wygraną w sezonie. Nasze akademiczki pokonały na wyjeździe Gorzów Wielkopolski 81:59. Najskuteczniejszą zawodniczką w lubelskim zespole była Morgan Bertsch, zdobywczyni 32 punktów!

Pszczółki od początku dyktowały warunki. Po dziesięciu minutach wygrywały już 21:12. Nie do powstrzymania w drużynie z Lublina była Bertsch, którą dzielnie wspierała Włoszka Martina Fassina. Tuż przed końcem drugiej kwarty, po punktach wspomnianego duetu nasze akademiczki wygrywały już 41:22!

W trzeciej kwarcie podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyk nieco sfolgowały, ale nie miało to już żadnego wpływu na losy spotkania. MAG

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

59:81 (12:21, 16:23, 12:15, 19:22)
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS: Bertsch 32, Fassina 16 (1×3), Pavel 10, O’Neill 7 (1×3), Sklepowicz 4 (1×3), – Milazzo 2, Niedźwiedzka, Poboży 6, Kośla 3 (1×3), Duchnowska 1, Trzeciak.
PolskaStrefaInwestycji Enea: Doyle 14 (1×3), Owczarzak 10, Gustafson 9 (10 zb.), Szott-Hejmej 7 (1×3), Green 4 – Hristova 15, Dźwigalska, Kaczmarczyk, Matkowska.