Most na Włodawce do rozbiórki

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji na budowę nowego mostu na Włodawce w ciągu drogi Włodawa – Okuninka. Najniższą cenę – ponad 140 tys. zł – dała firma z Motycza. Do końca października ma powstać dokument, na podstawie którego obecny most zostanie rozebrany, a zbudowany w jego miejsce lepszy, wytrzymalszy i przede wszystkim spełniający wszystkie kryteria wzmożonego natężenia ruchu.

Opracowanie dokumentacji dla zadania: „Budowa nowego mostu w miejscu istniejącego przez rzekę Włodawkę w km 78+803 w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 812 Biała Podlaska – Wisznice – Włodawa – Chełm – Rejowiec – Krasnystaw” ogłoszono w lutym. Zgłosiło się kilku oferentów, z których najniższą cenę 142 tys. zł dała firma projektowa z Motycza.
Według założeń obecny most zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy. Nowy most ma mieć jezdnię o szer. 7 m, pobocza szer. 1,5 m umocnione kruszywem i zaprojektowany na obciążenie klasy „A”. Na moście będzie obustronny chodnik techniczny dla obsługi.
Co ważne – przy istniejącym moście zlokalizowana jest kładka prowadząca ciąg pieszo-rowerowy, która nie jest objęta przedmiotem zamówienia. Zatem tej ścieżki nikt nie ruszy.
Na czas budowy nowego mostu – prawdopodobnie w przyszłym roku – powstanie tymczasowy, by utrzymać ciągłość ruchu. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here