Motor bez Łaguty i Kariona

Rosyjscy i białoruscy żużlowcy nie wystartują w najbliższym sezonie w polskiej lidze, a także w Speedway Grand Prix.


– W związku z bezprawną zbrojną inwazją Rosji na terytorium Ukrainy, jak również wobec faktu, że ta brutalna napaść wspierana jest przez państwo białoruskie, Polski Związek Motorowy wyklucza, aż do odwołania, zawodników rosyjskich oraz białoruskich z udziału we współzawodnictwie sportowym w sportach motorowych organizowanym na terytorium Polski.  Wyklucza się również reprezentacje tych krajów z udziału w zawodach sportowych rozgrywanych w Polsce. Ponadto zawodnikom z licencją Polskiego Związku Motorowego zakazuje się startów w zawodach organizowanych na terenie Federacji Rosyjskiej oraz na terenie Republiki Białoruskiej – czytamy w wydanym w sobotę przez komunikacie.

Sankcje obejmą także zawodników z polskimi obywatelstwami, którzy nie startowali do tej pory na polskiej licencji.

Decyzja PZM oznacza, że w tegorocznej PGE Ekstralidze w zespole Motoru Lublin nie zobaczymy Grigorija Łaguty i Marka Kariona, w Betard Sparcie Wrocław zabraknie Artioma Łaguty, a w Apatorze Toruń Emila Sajfutdinowa. W rozgrywkach, które rozpoczną się 8 kwietnia będzie mógł natomiast rywalizować Gleb Czugunow, który ma polskie obywatelstwo i wcześniej jeździł w biało-czerwonych barwach, reprezentując nasz kraj na arenie międzynarodowej.

W sobotę o wykluczeniu zawodników z Rosji i Białorusi poinformowała także Międzynarodowa Federacja Motocyklowa. Zawieszenie oznacza, że Artem Laguta i Sayfutdinov nie wystąpią w FIM Speedway Grand Prix. – Discovery Sports Events wspiera decyzję władz FIM, zawieszającą rosyjską i białoruską federację motocyklową. Artem Laguta i Emil Sayfutdinov nie wezmą udziału w FIM SGP 2022. Mamy nadzieję, że zobaczymy ich ponownie, gdy międzynarodowa sytuacja na to pozwoli –  przekazał Francois Ribeiro, szef DSE.

MAG, PGE Ekstraliga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here