Motor ładuje akumulatory

Piłkarze Motoru Lublin mają za sobą pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej  II ligi.  Od ubiegłego poniedziałku z zespołem trenuje trzech piłkarzy wyróżniających się jesienią w rezerwach oraz drużynach juniorskich lubelskiego klubu: Arkadiusz Bednarczyk, Mikołaj Kosior oraz Marcel Złomańczuk, a także dwaj przymierzani do gry w zespole, pozostający ostatnio bez klubu były reprezentant Polski Jakub Kosecki oraz 21-letni Jakub Świciński, wychowanek Ursusa Warszawa, od 2020 r. zawodnik Elany Toruń.

Motorowcy rozpoczęli przygotowania od testów. W poniedziałek czekały ich sprawdziany motoryczne, we wtorek beep test, który ocenił sprawność układu krążeniowo-oddechowego, a w środę test siły maksymalnej w wybranych ćwiczeniach na różne partie mięśniowe, niezbędny dla zindywidualizowania planu treningowego dla każdego piłkarza.

Pierwsze zajęcia stricte piłkarskie na boisku odbyły się w środę po południu. Zabrakło w nich, tych, z którymi zimą Motor się rozstał: Krzysztofa Ropskiego, Brazylijczyka Vitinho oraz Słowaka Dominika Kuncy. Pierwszy sparing lublinianie zagrają w najbliższą sobotę (22 stycznia), w Łodzi z ŁKS. Cztery dni później motorowcy zmierzą się w Lubartowie z Tomasovią.

Przed wyjazdem na obóz do Uniejowa, zaplanowany od 7 do 10 lutego zespół zagra jeszcze  gry kontrolne w Łęcznej z Górnikiem oraz z Chełmianką i Siarką Tarnobrzeg.Wracając ze zgrupowania Motor sparować będzie z Legionovią i rezerwami Legii Warszawa. Tydzień przed rozpoczęciem ligowych zmagań, zaplanowanych na ostatni weekend lutego lublinianie zmierzą się w grze kontrolnej ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here