Motor i Lublinianka zagrają z najlepszymi w Polsce

W najbliższy weekend w Lublinie odbędzie się turniej piłkarski dla młodych zawodników, jakiego jeszcze w w historii naszego miasta nie było!
25 i 26 czerwca na bocznym boisku Areny Lublin w zawodach organizowanych z inicjatywy firmy Duńczyk, oferującej przewóz osób i towarów z Polski do Danii, zagra dziesięć zespołów z rocznika 2005, w tym aż sześć z Akademii Piłkarskich klubów występujących w ekstraklasie, a także warszawska szkółka Barcelony!
– Piłka najmłodszych jest w Lublinie traktowana nieco po macoszemu, stąd pomysł na organizację tego turnieju. Chcemy dać szansę naszym zespołom by mogły rywalizować z najlepszymi w Polsce – mówi Tomasz Polesiński, szef działającej od ponad 15 lat firmy Przewóz Osób i Towarów Duńczyk, od ubiegłego roku sponsorującej także trzecioligowy Motor.

W turnieju, nad którym honorowy patronat objął Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, zagrają: Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin, FCB Escola Varsovia (warszawska szkółka Barcelony), Polonia Warszawa oraz Motor i Lublinianka. Zespoły będą rywalizowały każdy z każdym, a zmagania będzie można śledzić na lubelska.tv
Każda drużyna uczestnicząca w turnieju otrzyma dyplom i okolicznością statuetkę, zawodnicy dostaną pamiątkowe medale, a także koszulki ufundowane przez MW Sport. Wyróżnieni zostaną najlepszy zawodnik, bramkarz, a także strzelec turnieju.
Uroczyste otwarcie turnieju w sobotę o godz. 9. Zakończenie w niedzielę o godz. 15.